Piątek, 27 stycznia 202327/01/2023

Wzorowy korytarz życia na autostradzie A2. Policja publikuje nagranie (wideo)

Czas w jakim służby ratunkowe są w stanie dotrzeć do osób poszkodowanych w zdarzeniu drogowym może zadecydować o ich życiu lub śmierci. Dzięki zachowaniu kierowców na lubuskim odcinku autostrady A2, którzy wzorowo stworzyli tzw. korytarz życia, możliwe było błyskawiczne dotarcie na miejsca zdarzenia.

Cała sytuacja miała związek ze zdarzeniem drogowym na autostradzie A2 na 84 km, do którego doszło w poniedziałek, 24 maja. Na pasie w kierunku Świecka pijany 44-letni kierujący pojazdem ciężarowym, spowodował kolizję z samochodem osobowym. Na miejscu zadysponowano służy ratunkowe.

– To jak szybko dotrzemy na miejsce, może zaważyć na ludzkim życiu. Po błyskawicznym dotarciu jesteśmy w stanie zabezpieczyć miejsce wypadku tak, aby nie dochodziło do kolejnych zdarzeń, a także udzielić niezbędnej pomocy dla poszkodowanych. Jest to istotne zwłaszcza na drogach o dużym natężeniu ruchu. Tam też najciężej dojechać do miejsca, gdzie potrzebna jest pomoc. Dlatego tak ważnym jest tworzenie korytarza życia. Lubuscy kierowcy po raz kolejny pokazali, że mają tego świadomość. Utworzyli wzorowy korytarz życia, co umożliwiło nam błyskawiczne dotarcie na miejsce zdarzenia – przekazał sierżant sztabowowy  Łukasz Celiński z Komendy Powiatowej Policji w Świebodzinie.

Sprawca zdarzenia, który miał w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu został zatrzymany i noc spędził w policyjnej celi. Mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolność do lat dwóch, pięć tysięcy obowiązkowej wpłaty na Fundusz Pomocy Osobom Poszkodowanym i Pomocy Postpenitencjarnej, kara grzywny oraz minimum trzyletni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

(fot. Policja Lubuska, źródło Policja Lubuska)

ZOBACZ TAKŻE

Komentarze wyłączone