Piątek, 03 lutego 202303/02/2023

Moment tragicznego wypadku zarejestrowała kamera. Nie żyje pasażer, kierowca był piany (wideo)

Do tragicznego wypadku doszło na trasie pomiędzy Zaniemyślem a Środą Wielkopolską. Pijany kierowca, bez prawa jazdy stracił panowanie nad pojazdem uderzył w drzewo i dachował. Pasażer auta zginął na miejscu. Moment wypadku zarejestrowała kamera.

W piątek wieczorem służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o wypadku na drodze wojewódzkiej nr 432 pomiędzy Zaniemyślem – Środa Wielkopolską. Jak ustalili policjanci, 43-letni kierujący samochodem osobowym podjął manewr wyprzedzania na linii podwójnej ciągłej, po czym stracił panowanie nad pojazdem, a następie uderzył w drzewo i dachował, zatrzymują się kilkanaście metrów dalej w rowie.

W wypadku zginął 41-letni pasażer. Jak się okazało kierowca był pijany. Badanie wykazało miał niemal 1,7 promila alkoholu w jego organizmie. 43-latek został zatrzymany.

– Mężczyzna samochód kupił rok temu, nigdy go nie przerejestrował, nie miał też ważnych badań technicznych i ubezpieczenia, a także nigdy nie posiadał prawa jazdy – przekazał. mł. insp. Andrzej Borowiak rzecznik prasowy wielkopolskiej policji.

Okoliczności tragicznego zdarzenia są ustalane pod nadzorem prokuratora.

(fot. A Sz)

ZOBACZ TAKŻE

Jeden komentarz

  1. naucz się pisać ***