Sobota, 04 lutego 202304/02/2023

Pijany wjechał na podwórko, na którym bawiły się dzieci. 11-latek został poważnie ranny (zdjęcia)

Kompletnie pijany kierowca toyoty wjechał na podwórko jednej z posesji w miejscowości Radzice Małe w woj. łódzkim, na którym bawiła się grupa dzieci. 11-latek z poważnymi obrażeniami trafił do szpitala.

Do zdarzenia doszło w środę, 2 czerwca około godz. 15.30 w Radzicach Małych w pow. opoczyńskim. 60-letni, pijany kierujący samochodem osobowym marki Toyota Corolla, stracił panowanie nad pojazdem, a następnie wjechał na podwórko, na którym bawiły się dzieci. 11-letni chłopiec doznał poważnych obrażeń i został hospitalizowany.

Badanie wykazało w organizmie 60-latka ponad 2,6 promila alkoholu. Chwilę wcześniej mężczyzna uderzył w ogrodzenie innej posesji, następnie staranował kolejne dwa ogrodzenia i swoją niebezpieczną podróż zakończył na podwórku, na którym bawiły się dzieci.

Jak się okazało, 60-latek ma cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami. Mężczyzna został zatrzymany. Po wytrzeźwieniu usłyszy zarzuty.

– Pamiętajmy, że każdy pijany kierujący jest potencjalnym zabójcą na drodze. Reagujmy kiedy widzimy, że ktoś po spożyciu alkoholu wsiada za kierownicę – apelują policjanci.

(fot. Policja Łódzka, źródło Policja Łódzka)

ZOBACZ TAKŻE

Komentarze wyłączone