Piątek, 03 lutego 202303/02/2023

Policja zatrzymała kierowcę, który o mały włos nie potrącił dziecka na przejściu. Okazało się, że nie ma uprawnień (foto, wideo)

Policjanci zatrzymali kierowcę volkswagena, który w ubiegłą niedzielę w Rędzinach podczas nieprawidłowego manewru wyprzedzania nie ustąpił pierwszeństwa pieszym na pasach i mały włos nie doprowadził do potrącenia dziecka. Jak się okazało mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania.

W niedzielę 6 czerwca na drodze krajowej numer 91 w Rędzinach kierowca volkswagena wyprzedził kolumnę pojazdów i nie ustąpił pierwszeństwa pieszym na pasach. Swoim zachowaniem naraził pieszych na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.

Policjanci ustalili tożsamości kierowcy. Okazał się nim 39-letni mieszkaniec powiatu częstochowskiego. Na jaw wyszło, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania i już wcześniej był karany za szereg przestępstw i wykroczeń drogowych.

39-latek został zatrzymany i po wykonaniu niezbędnych czynności trafi do policyjnego aresztu. Jutro usłyszy prokuratorskie zarzuty. Za popełnione przestępstwo grozi mu do 3 lat więzienia.

Moment zdarzeni zarejestrowała kamera.

(fot. Policja Śląska, źródło Policja Śląska)

Komentarze wyłączone