Piątek, 03 lutego 202303/02/2023

3-latka bez butów błąkała się po ulicach. Wyszła z mieszkania swojej babci (foto)

3-latka sama wyszła z mieszkania babci i błąkała się po ulicach Suwałk. Na szczęście dzięki reakcji młodego rowerzysty, który zauważył małe dziecko przy ruchliwej ulicy dziewczynce nic się nie stało. Policjanci dotarli do matki dziecka i przekazali malucha pod opiekę rodzica.

Do zdarzenia doszło wczoraj kilkanaście minut przed 12 w Suwałkach. Na numer alarmowy zadzwonił młody mężczyzna, który zauważył bosą małą dziewczynkę.

20-letni mieszkaniec Suwałk, jadąc rowerem, zauważył małe dziecko idące ulicą Reja bez żadnej opieki. Dziewczynka nie potrafiła powiedzieć jak się nazywa i gdzie mieszka. Policjanci zaopiekowali się maluchem i zaczęli szukać jego rodziców.

Kilkanaście minut później dyżurny suwalskiej komendy odebrał telefon od zrozpaczonej babci, która poszukiwała wnuczki. Okazało się, że 3-latka była w mieszkaniu u swojej babci. Dziewczynka, wykorzystując chwilę nieuwagi opiekunki, wybiegła sama na podwórko.

Na szczęście cała historia zakończyła się szczęśliwie. Dzięki odpowiedzialnej postawie 20-latka, który natychmiast zareagował widząc realne zagrożenie, dziewczynka bezpiecznie trafiła do mamy.

(fot. Policja Podlaska, źródło Policja Podlaska)

Komentarze wyłączone