Piątek, 27 stycznia 202327/01/2023

Jest areszt dla pirata drogowego, który o mały włos nie potrącił dziecka na przejściu. 39-latek wcześniej doprowadził do śmiertelnego wypadku pod wpływem alkoholu (zdjęcia, wideo)

Na 3 miesiące trafi do aresztu 39-latek, który 6 czerwca na drodze krajowej numer 91 w Rędzinach nie ustąpił pierwszeństwa pieszym na pasach i omal nie potrącił kilku osób, w tym jadącego hulajnogą chłopca. Okazało się, że mężczyzna ma dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym pod wpływem alkoholu i był wielokrotnie karany za wykroczenia drogowe.

W niedzielę 6 czerwca w Rędzinach na Śląsku 39-letni mieszkaniec powiatu częstochowskiego kierując volkswagenem, wyprzedził kolumnę pojazdów, a następnie nie ustąpił pierwszeństwa 4 osobom, znajdującym się na oznakowanym przejściu dla pieszych.

Swoim zachowaniem stworzył realne zagrożenie dla życia i zdrowia innych uczestników ruchu drogowego, w szczególności dla 7-letniego chłopca poruszającego się na hulajnodze elektrycznej, który znalazł się najbliżej rozpędzonego samochodu.

Jak się okazało mężczyzna, w ogóle nie powinien znaleźć się za kierownicą, gdyż posiada dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym pod wpływem alkoholu i był wielokrotnie karany za wykroczenia drogowe. Wczoraj sąd przychylił się do wniosku prokuratora i zastosował względem pirata drogowego 3-miesięczny areszt.

Za narażenie pieszych na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu i kierowanie pomimo orzeczonego przez sąd dożywotniego zakazu grozi mu do 5 lat więzienia.

Nie tylko wobec 39-latka zostaną wyciągnięte konsekwencje. 7-latek nie powinien w ogóle poruszać się po drodze elektryczną hulajnogą, za co odpowiedzą jego opiekunowie. Również kierująca skodą, która zaparkowała auto przed przejściem dla pieszych poniesie konsekwencje popełnionego wykroczenia.

(fot. Policja Śląska, źródło Policja Śląska)

ZOBACZ TAKŻE

2 komentarze

  1. i bardzo dobrze!!! powiniene dostać karę odsiadki, za wszystko i to z kilku paragrafów. #NalezySie kara finansowa i paka

  2. Polskie bezprawie. To bezprawie jest tak strasznie przerażające…. Stary cap, recydywista…. dalej zabija. Tak samo jak ten, co uprowadził 11 latka i zabił…. Polskie prawo chroni bandytę. Zapewnia takiemu hotel i obsługę na koszt reszty Bogu ducha winnemu społeczeństwu. A i jeszcze pedofilkowi trzeba ochronę opłacić… Już zabił, był ukarany…. i dalej zabija. Szubienica na rynku głównym – żeby już więcej takie śmieci nie zabijały ludzi i dzieci!!!!!!