Sobota, 04 lutego 202304/02/2023

Tragiczny wypadek pod Miłakowem, nie żyje 18-latka. Kierowca był pijany (zdjęcia)

Do tragicznego wypadku doszło w miejscowości Warny w okolicach Miłakowa w woj. warmińsko-mazurskim. Samochód osobowy wypadł z drogi i dachował. Na miejscu zginęła 18-letnia pasażerka. Jak się okazało, 23-letni kierowca był pijany.

W niedzielę przed godz. 20 służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o wypadku na drodze wojewódzkiej nr 528 na trasie Miłakowo-Warny w powiecie ostródzkim.

Jak wynika ze wstępnych informacji 23-letni kierujący samochodem osobowym zjechał z drogi, a następie uderzył w drzewo i dachował. Autem podróżowały dwie osoby. Kierowca zdołał opuścić pojazd o własnych siłach, zaś do 18-letniej pasażerki dostęp musieli wykonać strażacy.

Po uwolnieniu poszkodowanej natychmiast przystąpiono do reanimacji kobiety. Niestety, mimo wysiłków ratowników medycznych 18-latki nie udało się uratować.

Jak przekazała oficer prasowa policji w Ostródzie Anna Balińska, badanie alkomatem wykazało, że kierowca był pod wpływem alkoholu. Po sprawdzeniu w policyjnym systemie okazało się, też, że 23-latek ma aktywny sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Mężczyzna trafił do szpitala na obserwację.

Dokładne przyczyny i okoliczności wypadku ustalają policjanci pod nadzorem prokuratora.

(fot. WM – 998)

ZOBACZ TAKŻE

Komentarze wyłączone