Piątek, 17 września 202117/09/2021

Akcja na środku ulicy. Świadkowie ujęli pijanego kierowcę (wideo)

1,5 promila alkoholu w organizmie miał 22-latek, który niebezpieczną jazdą zwrócił uwagę innych uczestników ruch drogowego. Świadkowie ujęli nietrzeźwego kierującego. 22-latek odpowie przed sądem.

W poniedziałek 19 lipca oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie otrzymał zgłoszenie, że inni uczestnicy ruchu drogowego na al. Artyleryjskiej uniemożliwili dalszą jazdę nietrzeźwemu kierującemu. Na miejsce został wysłany policyjny patrol.

– Z relacji zgłaszających wynikało, że wjeżdżając do Olsztyna zauważyli osobową skodę, której kierowca jechał całą szerokością drogi – zjeżdżając od lewej do prawej krawędzi jezdni. Świadkowie podejrzewając, że może on być nietrzeźwy, pojechali za nim i gdy się zatrzymał na skrzyżowaniu, w bezpieczny sposób zajechali mu drogę uniemożliwiając dalszą jazdę – informuje olsztyńska policja.

Po chwili pojawił się policyjny patrol, któremu przekazano mężczyznę. Badanie alkomatem wykazało, że 22-latek siedzący za kierownicą skody miał blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Mężczyzna stracił już prawo jazdy. Wkrótce odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności, sądowy zakaz kierowania pojazdami oraz wysoka grzywna.

(fot. wideo Policja Olsztyn, źródło Policja Olsztyn)

Komentarze wyłączone