Czwartek, 05 sierpnia 202105/08/2021

Pijany kierowca śmiertelnie potrącił 35-latka na przejściu i uciekł z miejsca wypadku (foto)

Na drodze krajowej nr 94 w Olkuszu pijany kierowca hondy śmiertelnie potrącił mężczyznę na przejściu dla pieszych. Sprawca uciekł z miejsca zdarzenia. 48-letni kierowca został jednak zatrzymany przez policjantów.

Do wypadku doszło w środę ok. godz. 15:15 na przejściu dla pieszych w pobliżu ulicy Cegielnianej w Olkuszu, na drodze krajowej nr 94, na pasie ruchu w kierunku Katowic.

Jak ustalili policjanci, 48-letni kierowca hondy potrącił przechodzącego przez przejście mężczyznę i uciekł z miejsca wypadku, nie udzielając pomocy poszkodowanemu. Ranny 35-latek, mimo podjętej reanimacji zginął na miejscu.

Dyżurny policji natychmiast ogłosił komunikat za kierowcą i poszukiwanym pojazdem. Zaraz po otrzymaniu informacji dzielnicowi z Olkusza, zauważyli pojazd i natychmiast zatrzymali jego kierowcę.

Przeprowadzone przez mundurowych badanie stanu trzeźwości wykazało, że kierowca hondy miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Okazało się również, że za jazdę po alkoholu miał orzeczony przez sąd zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych, który obowiązywał do 05.05.2023 roku. 

Policjanci pod nadzorem prokuratora ustalają okoliczności i przyczyny tego tragicznego zdarzenia drogowego. 

(fot. Policja Małopolska, źródło Policja Małopolska) 

2 komentarze

  1. KS dla pijaków za kółkiem!!!

  2. Odracu na hak bez sądu!!