Czwartek, 23 września 202123/09/2021

Silna fala wywróciła kajak ojca i jego 11-letniej córki. Dziewczynka nie umiała pływać (zdjęcia)

Na jeziorze Necko w woj. podlaskim silna fala wywróciła kajak 43-latka i jego 11-letniej córki. Oboje wpadli do wody. Jak się okazało dziewczynka nie umiała pływać. Pomoc przyszła w ostatniej chwili, gdyż ojciec resztkami sił utrzymywał dziecko na wodzie.

W niedzielne popołudnie augustowscy wodniacy patrolujący jezioro Necko, patrząc przez lornetkę dostrzegli w trzcinach wywrócony kajak. Natychmiast popłynęli w jego kierunku sprawdzić czy nikt nie potrzebuje pomocy.

Okazało się, że obok kajaka pływa mężczyzna, który utrzymywał się na wodzie z przestraszonym dzieckiem w kamizelce asekuracyjnej.

Policyjni wodniacy od razu wciągnęli 43-latka i jego 11-letnią córkę na swoją łódź i bezpiecznie przetransportowali do brzegu. Mundurowi pozbierali również pływające rzeczy turystów i odholowali ich kajak.

Jak się okazało z powodu silnej fali ojciec z córką wpadli do wody, a ich kajak szybko nabrał wody. Sytuacja była poważna, bo dziewczynka nie umiała pływać. Mężczyzna w rozmowie z policjantami przyznał, że pomoc przyszła w samą porę, bo już resztkami sił trzymał dziecko na wodzie.

(fot. Policja Podlaska, źródło Policja Podlaska)

2 komentarze

  1. Dlaczego resztką sił utrzymywał dziecko na wodzie, a gdzie kapok .

  2. A gdzie były kapoki?