Czwartek, 23 września 202123/09/2021

Zarzut zabójstwa i areszt dla kierowcy autobusu, który doprowadził do śmierci 19-latki. „Celowo wjechał w grupę osób znajdujących się na jezdni” (zdjęcia, wideo)

Funkcjonariusze policji zatrzymali kierowcę autobusu komunikacji miejskiej, który w centrum Katowic „celowo wjechał w grupę osób znajdujących się na jezdni i doprowadził do śmierci 19-letniej kobiety” – przekazała śląska policja. Mężczyźnie przedstawiono zarzut zabójstwa i usiłowania zabójstwa dwóch kolejnych osób. Grozi mu kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w sobotę przed godziną 6.00 w rejonie ul. Mickiewicza i Stawowej w Katowicach. Na miejscu natychmiast pojawili się katowiccy policjanci, którzy podjęli pościg za kierującym autobusem odjeżdżającym z miejsca zdarzenia. Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie.

Badanie na zawartość alkoholu w organizmie wskazała, że mężczyzna był trzeźwy. Zgodnie z obowiązującą procedurą pobrano jego krew do badań laboratoryjnych.

Na miejscu zdarzenia pod nadzorem prokuratora Prokuratury Rejonowej Katowice-Północ pracowali policjanci wydziału ruchu drogowego, a także grupa dochodzeniowo-śledcza z technikiem kryminalistyki. Policjanci zabezpieczyli zapisy z licznych kamer monitoringu, a także przesłuchali świadków zdarzenia.

31-latkowi przedstawiono zarzut zabójstwa i usiłowania zabójstwa dwóch kolejnych osób.

– Przesłuchany w charakterze podejrzanego częściowo przyznał się do przestawionego zarzutu i stwierdził, że obawiał się o swoje życie i zdrowie. Bał się, że zostanie zaatakowany przez grupę ludzi, dlatego ruszył autobusem – powiedziała Monika Łata z Prokuratury Okręgowej w Katowicach.

Prokuratura Rejonowej Katowice – Północ skierowała wniosek do sądu o tymczasowe aresztowanie mężczyzny. Decyzją sądu został aresztowany na okres 3 miesięcy. Podejrzanemu grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności.

(fot. wideo Policja Śląska, Policja Śląska)

ZOBACZ TAKŻE

Jeden komentarz

  1. Przeciągnął kobietę 100 metrów pod autobusem co widać na nagraniach.