Czwartek, 23 września 202123/09/2021

6-latka sama przyjechała pociągiem do Łodzi. Matka była kompletnie pijana (foto)

Głodna, 6-letnia dziewczynka wyszła z domu i sama przyjechała pociągiem ze Zgierza do Łodzi. Jak się okazało, jej matka była kompletnie pijana. Wobec 39-letniej kobiety wkrótce zostanie wszczęte postępowanie karne. O sprawie zostanie także powiadomiony sąd rodzinny.

6-latka błąkała się po dworcu

W sobotę 31 lipca, około godziny 16.00 policjanci z II komisariatu  w Łodzi dostali zgłoszenie od pary przechodniów o błąkającej się po dworcu kolejowym Łódź-Radogoszcz kilkuletniej dziewczynce.

Chciała odwiedzić swoją babcię

Na miejscu mundurowi ustalili, że 6-latka wyszła sama z domu w Zgierzu, podczas gdy jej mama spała. Dziewczynka poszła na dworzec kolejowy i wsiadła w pociąg do Łodzi, gdyż chciała odwiedzić swoją babcię. Na szczęście została tam zauważona przez parę podróżnych, którzy zaopiekowali się małoletnią do czasu przybycia policji.

Wezwana na miejsce załoga karetki pogotowia nie miała żadnych zastrzeżeń co do stanu zdrowia małej podróżniczki. Dziewczynka nie potrafiła podać dokładnego adresu zamieszkania, ani danych osobowych. 

Matka 6-latki miała 2,6 promila

Zgierscy funkcjonariusze ustalili to sami, jednak nikogo w domu 6-latki nie zastali. Poszukując matki dziewczynki, mundurowi postanowili sprawdzić dworzec kolejowy w Zgierzu. Tam zauważyli zdenerwowaną kobietę, która szukała swojej 6-letniej córki. Funkcjonariusze poddali 39-latkę badaniu na zawartość alkoholu , które wykazało, że miała 2,6 promila alkoholu w organizmie.

Ostatecznie dziewczynką zaopiekowała się babcia, a wobec matki będzie prowadzone postępowanie karne. O sprawie zostanie także powiadomiony sąd rodzinny.

(fot. KPP w Zgierzu, źródło KPP w Zgierzu)

ZOBACZ TAKŻE

2 komentarze

  1. Powinniśmy tutaj zadać sobie fundamentalne pytanie jak to możliwe że 6 letnie dziecko w ogóle samo wsiadło do tego pociągu i nie zainteresowala się tym jego obsługa

  2. a gdzie w tym czasie był tata dziecka??