Poniedziałek, 27 czerwca 202227/06/2022

Między małżonkami doszło do kłótni o to, gdzie spędzą urlop. 39-latek wsiadł do samochodu i odjechał, był pijany

Między małżonkami doszło do kłótni o to, gdzie spędzą tegoroczny urlop. Zdenerwowany 39-latek wsiadł do samochodu i odjechał. Kilkaset metrów dalej stracił prawo jazdy za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Za popełnione przestępstwo grozi mu do 2 lat więzienia.

Wczoraj wieczorem policjanci z sochaczewskiej drogówki na Al. 600-lecia zauważyli kierowcę opla, który swoim stylem jazdy wzbudził ich podejrzenia. Mundurowi zawrócili i pojechali za nim.

Mundurowi widzieli, że kierowca skręcił w boczną uliczkę i nie wysiadając z samochodu, przesiada się na miejsce pasażera. Gdy podeszli do niego, mężczyzna nie przyznawał się do kierowania autem. Później jednak przyznał, że to on prowadził opla. Wyjaśnił policjantom, że między nim, a małżonką doszło kłótni o miejsce, gdzie spędzą urlop. Po kłótni zdenerwowany mężczyzna wsiadł do auta i odjechał.

Badanie stanu trzeźwości wykazało ponad pół promila. Mężczyzna stracił prawo jazdy. Wkrótce usłyszy zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Czyn zagrożony jest karą do 2 lat pozbawienia wolności.

(fot. Policja Mazowiecka, źródło Policja Mazowiecka)

Komentarze wyłączone