Niedziela, 24 września 202324/09/2023

Pobił w autobusie dwie kobiety. Został zatrzymany po włamaniu do altanki (foto)

Wilanowscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o pobicie dwóch kobiet w autobusie komunikacji miejskiej. Podejrzany dopuścił się też kradzieży telefonu komórkowego na szkodę jednej z pokrzywdzonych.

25 lipca około 16:00 policjanci otrzymali zgłoszenie, z którego wynikało, że w autobusie linii 131 mężczyzna pobił dwie przypadkowe kobiety, a także stosował wobec nich groźby pozbawienia życia oraz dopuścił się kradzieży telefonu komórkowego.

Jak ustalili śledczy, mężczyzna wsiadł do autobusu na przystanku przy ul. Łowczej w Warszawie, a następnie zapytał pokrzywdzone o aktualną godzinę. Po chwili wrócił do kobiet i zaczął je uderzać po głowie. W wyniku tego jednej z pokrzywdzonych wypadł telefon, który został skradziony przez sprawcę.

Mężczyzna poszukiwany był od chwili zgłoszenia przestępstwa przez pokrzywdzone kobiety. Sprawą zajęli się wilanowscy kryminalni, którzy zdecydowali o publikacji wizerunku podejrzanego mężczyzny.

W trakcie realizacji mundurowi odebrali zgłoszenie, że na terenie ogródków działkowych do jednej z altan włamał się mężczyzna, który przywłaszczył kilka rzeczy i nadal tam przebywa. Funkcjonariusze pojechali na miejsce i zatrzymali go.

W trakcie czynności funkcjonariusze rozpoznali, że mężczyzna jest poszukiwany także do przestępstw, których dopuścił się wobec dwóch pasażerek pod koniec lipca br. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, po czym usłyszał zarzuty, pobicia, gróźb karalnych, kradzieży i kradzieży z włamaniem oraz naruszenia miru domowego. Grozi mu kara do 10 lat więzienia.

(fot. KSP, źródło KSP)

Komentarze wyłączone