Czwartek, 01 czerwca 202301/06/2023

Grożąc pozbawieniem życia ekspedientce, zabrał z kasy kilkaset złotych. Został zatrzymany po pościgu (zdjęcia)

Śląscy policjanci zatrzymali po pościgu sprawcę napadu na jeden ze sklepów w centrum Brennej. 30-latek podczas ucieczki stracił panowanie nad pojazdem i wpadł do rowu. Mężczyzna wkrótce usłyszy zarzuty rozboju, za co grozi mu kara do 12 lat więzienia.

W czwartek kilka minut przed 9 w Brennej na ulicy Wyzwolenia do sklepu wszedł mężczyzna, który grożąc ekspedientce pozbawieniem życia, zażądał wydania pieniędzy z kasy. Sprawca zabrał kilkaset złotych i uciekł. Spod sklepu odjechał volkswagenem passatem.

Powiadomieni o przestępstwie policjanci namierzyli poszukiwane auto na głównej drodze w Brennej i podjęli próbę jego zatrzymania. Pościg za przestępcą skończył się bardzo szybko.

– Sprawca nie zapanował nad pojazdem, zjechał z drogi, wpadł do rowu i uderzył w betonowy przepust drogowy. Policjanci zatrzymali uciekiniera. Nic mu się nie stało poza drobnymi stłuczeniami – przekazała policja śląska.

Sprawcą okazał się trzydziestoletni mieszkaniec Skoczowa, który w przeszłości był już notowany za przestępstwa. W trakcie zatrzymania mężczyzna był agresywny. Została mu pobrana krew w celu sprawdzenia, czy nie znajdował się pod wpływem alkoholu lub narkotyków. Teraz grozi mu kara do 12 lat więzienia.

(fot. Policja Śląska, źródło Policja Śląska)

Komentarze wyłączone