Poniedziałek, 25 października 202125/10/2021

Nie żyje matka czworga dzieci. Sprawca wypadku był pijany FOTO

36-letnia kobieta, samotnie wychowująca czwórkę dzieci zginęła w tragicznym wypadku w miejscowości Wola Solecka Pierwsza na Mazowszu. Sprawca wypadku był pijany. Mężczyzna został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.

Do zdarzenia doszło w miniony wtorek, 7 września w miejscowości Wola Solecka Pierwsza w powiecie lipskim, na drodze powiatowej.

Jak ustalili wstępnie policjanci, 41-letni mężczyzna, kierujący samochodem osobowym marki Ford, na łuku drogi zjechał na przeciwległy pas jezdni i zderzył się z osobową hondą, którą kierował 40-latek.

Fordem oprócz kierowcy jechała także 36-letnia pasażerka. Niestety, kobieta w wyniku odniesionych obrażeń zginęła na miejscu. Kierujący samochodami zostali przewiezieni do szpitala. Jak się okazało kierujący fordem miał 1,7 prom. alkoholu w organizmie.

36-letnia kobieta osierociła czwórkę dzieci w wieku 8-16 lat, które samotnie wychowywała.

– W chwili zdarzenia troje najmłodszych dzieci przebywało w szkole, a najstarsze w internacie. Z uwagi na to, że babcia dzieci mieszka ponad 250 kilometrów od nich, do czasu jej przyjazdu dalszą opiekę nad dziećmi od policjantów przejęli pracownicy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Chotczy – przekazała policja.

Funkcjonariusze zadbali też o pomoc psychologiczną dla osieroconych dzieci organizując wsparcie z Poradni Pedagogiczno-Psychologicznej w Lipsku.

W piątek 10 września Sąd Rejonowy w Lipsku wobec 41-letniego mężczyzny, który spowodował wypadek ze skutkiem śmiertelnym w stanie nietrzeźwości zastosował 3-miesięczny areszt.

(fot. Policja Mazowiecka, źródło Policja Mazowiecka)

Komentarze wyłączone