Poniedziałek, 25 października 202125/10/2021

Wyrzuciła kota z trzeciego piętra. Zwierzę nie przeżyło FOTO

Kryminalni z Gdańska zatrzymali 46-latkę, podejrzaną o wyrzucenie z mieszkania na trzecim piętrze młodego kota. Zwierzę nie przeżyło. Kobiecie grozi kara 3 lat więzienia.

Na początku minionego tygodnia policjanci z Gdańska odebrali zgłoszenie, o tym, że z jednego z bloków na Suchaninie ktoś wyrzucił młodego kota.

– Kobieta zamówiła taksówkę i chciała przewieźć zwierzę do lecznicy weterynaryjnej, jednak pomimo jej starań ranny kot nie przeżył. Zgłaszająca jeszcze tego samego dnia zaalarmowała o zdarzeniu policjantów – przekazali mundurowi.

Funkcjonariusze zabezpieczyli truchło kota, które przekazali do badań i zaczęli pracować nad sprawą. Dzielnicowy szybko ustalił właścicielkę kota. Wczoraj w mieszkaniu przy ul. Cygańska Góra kryminalni zatrzymali 46-latkę podejrzewaną o ten bestialski czyn. Kobieta spędziła noc w policyjnym areszcie, usłyszała już zarzut zabicia kota.

Dzisiaj 46-latka zostanie doprowadzona do prokuratury z wnioskiem o zastosowanie środka zapobiegawczego. Za zabicie zwierzęcia grozi kara 3 lat więzienia.

(fot. KWP Gdańsk, źródło KWP Gdańsk)

Komentarze wyłączone