Czwartek, 01 czerwca 202301/06/2023

Kierowca BMW zderzył się z dwiema ciężarówkami i uciekł do lasu. To był początek jego problemów ZDJĘCIA

W miejscowości Bobrek w woj. małopolskim, kierowca BMW zderzył się z dwiema ciężarówkami po czym zbiegł z miejsca wypadku. 46-latek został zatrzymany w pobliskim lesie. Okazało się, że prowadził auto pod wpływem narkotyków, miał cofnięte uprawnienia do kierowania, a także był poszukiwany.

Wczoraj o godzinie 15.20 służby ratunkowe interweniowały w związku z kolizją drogową z udziałem samochodu osobowego marki BMW oraz dwóch pojazdów ciężarowych marki Volvo i DAF, do której doszło w Bobrku na ulicy Krakowskiej.

Policjanci ustalili, że kierowca BMW, podczas manewru wyprzedzania zderzył się najpierw z ciężarowym volvo, a następnie z pojazdem ciężarowym marki DAF jadącym z naprzeciwka. BMW w wyniku zderzenia wpadło od rowu.

Kierowca auta osobowego wysiadł z pojazdu o własnych siłach, po czym uciekł do pobliskiego lasu.

– W czasie, gdy jedna grupa policjantów prowadziła czynności na miejscu zdarzenia, druga grupa wraz ze strażakami prowadziła poszukiwania kierowcy BMW. Brano pod uwagę bowiem fakt, że mógł być ranny i potrzebować pomocy – przekazała policja.

Po kilkudziesięciu minutach mężczyzna pasujący do opisu podanego przez świadków, został odnaleziony przez strażaków w lesie na terenie Gromca. 46-latek bez stałego miejsca zamieszkania nie posiadał poważniejszych obrażeń ciała.  

Policjanci zatrzymali go jako podejrzewanego o spowodowanie kolizji drogowej i ucieczkę z miejsca zdarzenia.

– Badanie jego stanu trzeźwości nie wykazało alkoholu, natomiast badanie na zawartość środków odurzających, wykazało mieszankę narkotyków: amfetaminę, metaamfetaminę oraz opiaty. W związku z powyższym zatrzymanemu pobrano w szpitalu krew do szczegółowej analizy – dodają mundurowi.

Po sprawdzeniu danych mężczyzny okazało się, że posiada on cofnięte uprawnienia do kierowania, a ponadto jest osobą poszukiwaną przez oświęcimską Prokuraturę  Rejonową, do jednej z prowadzonych spraw. Funkcjonariusze ustalili również, że mężczyzna w ostatnim okresie czasu ukrywał się na terenie Niemiec. 46-latek trafił do pomieszczeń dla zatrzymanych oświęcimskiej komendy.

Za kierowanie pojazdem mechanicznym pod wpływem środków odurzających grozi kara pozbawienia wolności do lat 2, zakaz kierowania pojazdami oraz kara grzywny. Za ucieczkę z miejsca kolizji grozi grzywna do 5000 zł. Nadto ubezpieczyciel może zastosować regres wobec sprawcy kolizji, który zbiegł z miejsca zdarzenia i  będzie on musiał ponieść z własnej kieszeni koszty naprawy uszkodzonych pojazdów.

(fot. Policja Małopolska, Policja Małopolska)

Jeden komentarz

  1. Wydaje mi się że regres to też by był za kierowanie bez uprawnień i jazdę pod wpływem srodkow odurzających.