Poniedziałek, 25 października 202125/10/2021

Pirat drogowy uciekał przed policją i uderzył w autobus z dziećmi ZDJĘCIA

Nawet 10 lat więzienia grozi 25-latkowi, który nie zatrzymał się do policyjnej kontroli w miejscowości Kamyk w woj. śląskim. Mundurowi ruszyli za kierowcą nissana. Pościg zakończył się w Miedźnie, kiedy podczas skrętu na prywatną posesję, mężczyzna wjechał w autobus, którym podróżowały dzieci.

Pościg rozpoczął się w piątek około godziny 13:00 w miejscowości Kamyk. Policjanci z drogówki chcieli skontrolować nissana, który poruszał się bez tablic rejestracyjnych.

– Kierowca czarnej osobówki nie zatrzymał się mimo znaków dawanych przez mundurowych, przyspieszył i zaczął uciekać. Policjanci ruszyli w pościg.

Uciekający przed radiowozem mężczyzna miał włożoną kominiarkę, którą zasłonił twarz – przekazała policja.

Mężczyzna jechał z dużą prędkością i próbował zgubić ścigający go ulicami Kłobucka i miejscowości Makra policyjny radiowóz. Kierowca łamał po drodze wiele przepisów drogowych m. in. wyprzedzał na podwójnej linii ciągłej, wjechał pod prąd na rondo, a wyprzedzając ciężarówkę z naczepą, omal nie doprowadził do czołowego zderzenia.

– Ostatecznie ucieczka zakończyła się w Miedźnie, gdzie po gwałtownym hamowaniu mężczyzna chciał skręcić na teren prywatnej posesji. Zamiast tego, zderzył się z autobusem przewożącym dzieci – dodają mundurowi.

Mężczyzna został zatrzymany i przebadany alkomatem – był trzeźwy. Pobrano mu krew do badania, którego wyniki odpowiedzą na to, czy nie znajdował się pod wpływem narkotyków.

Autobusem jechało 38 dzieci z klas VII i VIII z gminy Popów. W wyniku zdarzenia jedna z dziewczynek znajdujących się w autobusie została przewieziona do szpitala.

Jak się okazało, 25-letni mieszkaniec gminy Miedźno był wielokrotnie karany za wykroczenia w ruchu drogowym. Teraz odpowie nie tylko za szereg wykroczeń drogowych, ale i niezatrzymanie się do policyjnej kontroli, ucieczkę, a także spowodowanie katastrofy w ruchu lądowym zagrażająca życiu lub zdrowiu wielu osób. Grozi mu do 10 lat więzienia.


(fot. Policja Śląska, źródło Policja Śląska)

ZOBACZ TAKŻE

Jeden komentarz

  1. zastrzelić i nie będzie już więcej pajacować