Poniedziałek, 25 października 202125/10/2021

Dzięki reakcji 11-letniego Kuby udało się uratować 4-latka. „Jesteśmy dumni z Twojej postawy i z tego, że mamy takiego bohatera” ZDJĘCIA

Dzięki wzorowej postawie 11-letniego Kuby z Sieradza udało się uratować 4-letniego chłopca, którego życie było zagrożone. 11-latek widząc małe dziecko stojące na parapecie o zdarzeniu natychmiast powiadomił policjantów. Komendant Powiatowy Policji w Sieradzu, a także prezydent miasta złożyli małemu bohaterowi podziękowania i pogratulowali niezwykłego rozsądku oraz dojrzałości.

Wielkim zaskoczeniem dla 11-letniego Kuby oraz jego koleżanek i kolegów klasy była wizyta na lekcji niecodziennych gości. Szkołę Podstawową Nr 1 w Sieradzu, której uczniem jest młody bohater, odwiedził Komendant Powiatowy Policji w Sieradzu insp. Cezary Adamczyk oraz Prezydent Miasta Sieradza Paweł Osiewała, aby osobiście pogratulować i podziękować chłopcu za pomoc w uratowaniu życia 4-letniego dziecka.

11-letni Jakub widząc małe dziecko stojące na parapecie otwartego okna na czwartym piętrze o zdarzeniu natychmiast powiadomił policjantów.

Jak się okazało 4-latek prawdopodobnie wykorzystując nieuwagę matki, która zajmowała się dwójką pozostałych dzieci, wszedł na stojącą pod oknem szafkę, otworzył okno i wszedł na parapet.

Gdyby nie czujność i właściwa reakcja Jakuba oraz szybkie działanie policjantów, mogło dojść do tragedii.

Na spotkaniu z 11-latekim podkreślano jego niezwykłą dojrzałość i rozsądek mimo tak młodego wieku, a jego postawę stawiano jako wzór do naśladowania.

– Jesteśmy dumni z Twojej postawy i z tego, że mamy takiego bohatera, jeszcze małego wzrostem, ale wielkiego charakterem – podkreślał insp. Cezary Adamczyk.

Z rąk Komendanta Powiatowego Policji w Sieradzu oraz Prezydenta Miasta Sieradza Jakub otrzymał listy gratulacyjne i upominki. 11-latek otrzymał również podziękowania od Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi nadinsp. Sławomira Litwina.

Niespodzianką dla Jakuba oraz całej klasy było zaproszenie na wycieczkę do sieradkiej komendy, aby z bliska mogli poznać pracę policjanta.

– Jesteśmy dumni, że mamy tak rozsądnych i odpowiedzialnych nastolatków. Jakubowi życzymy dalszych sukcesów i realizacji swoich sportowych pasji – przekazała asp. sztab. Agnieszka Kulawiecka z KPP w Sieradzu.


(fot. Policja Łódzka, źródło Policja Łódzka)

Jeden komentarz