Poniedziałek, 25 października 202125/10/2021

Jest areszt dla 38-latka, który śmiertelnie potrącił 4-latka i uciekł z miejsca zdarzenia ZDJĘCIA

38-latek podejrzany o śmiertelne potrącenie 4-letniego chłopca w Gorzowie Wielkopolskim decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Mężczyźnie za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym, nieudzielenie pomocy poszkodowanemu oraz ucieczkę z miejsca zdarzenia grozi do 12 lat pozbawienia wolności.

Do tragedii doszło w niedzielę 10 października po godzinie 17 na skrzyżowaniu ulic 30-stycznia i Armii Polskiej w Gorzowie Wielkopolskim.

Jak ustalili mundurowi, kierowca chevroleta uderzył w BMW, a następnie zjechał na chodnik, gdzie potrącił 4-letniego chłopca, który wraz z ojcem czekał przed przejściem, żeby przejść na drugą stronę jezdni.

Po potrąceniu dziecka kierowca uciekł. 4-latek w wyniku odniesionych obrażeń zginął na miejscu.

Nad zatrzymaniem kierowcy pracowali policjanci wszystkich pionów. Szybko ustalono jego personalia, kwestią czasu pozostawało ustalenie miejsca jego przebywania.

38-latek został zaskoczony przez policjantów w jednym z hoteli na terenie Gorzowa Wielkopolskiego. Podczas zatrzymania nie stawiał oporu.

– Podczas przesłuchania w charakterze podejrzanego mężczyzna złożył wyjaśnienia i przyznał się do przedstawionych mu zarzutów. Prowadzący sprawę prokuratur złoży do sądu wniosek o tymczasowe aresztowanie 38-latka na okres trzech miesięcy – powiedział rzecznik Prokuratury Okręgowej w Gorzowie Łukasz Gospodarek.

Sąd podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu 38-latka na okres trzech miesięcy.


(fot. Policja Lubuska, źródło Policja Lubuska)

Jeden komentarz

  1. sieczka w glowie lysej paly to se posiedzi