Poniedziałek, 25 października 202125/10/2021

Po kłótni z bratem zaczął go dusić i kilkukrotnie ugodził nożem. Odpowie za usiłowanie zabójstwa FOTO

Policjanci zatrzymali 40-latka w związku z usiłowaniem zabójstwa swojego brata. Sprawca po kłótni z 45-latkiem zaczął go dusić oraz kilkukrotnie ugodził nożem w okolicę szyi, oraz biodra. Ranny mężczyzna trafił do szpitala. Zatrzymanemu grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności.

W niedzielę po godzinie 20 dyżurny komendy w Bytowie w woj. pomorskim otrzymał zgłoszenie, że w gminie Czarna Dąbrówka 40-latek ugodził nożem swojego brata.

Mundurowi ustalili, że sprawca uderzał po całym ciele swojego brata, dusił go, a następnie kilkukrotnie ugodził go nożem w okolicę szyi oraz biodra. Po zdarzeniu mężczyzna uciekł z domu. Funkcjonariusze rozpoczęli poszukiwania 40-latka, w których zaangażowany był m.in. policyjny pies tropiący.


Mężczyzna został przez policjantów zatrzymany w lesie. Miał w organizmie ponad promil alkoholu i trafił do policyjnego aresztu. Ranny 45-latek został przewieziony do szpitala. Śledczy na miejscu wykonali szczegółowe oględziny, dokumentację zdjęciową oraz przesłuchali osoby.

Mieszkaniec gminy Czarna Dąbrówka w najbliższym czasie zostanie przesłuchany i usłyszy najprawdopodobniej zarzut usiłowania zabójstwa, za to przestępstwo grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności.

(fot. Policja Pomorska, źródło Policja Pomorska)