Czwartek, 09 grudnia 202109/12/2021

Śmierć 46-latki na komisariacie w Pionkach. Są wyniki sekcji zwłok

46-latka zmarła w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych na komisariacie policji w Pionkach koło Radomia w woj. mazowieckim. Kobieta kilkanaście godzin wcześniej trafiła tam za jazdę pod wpływem alkoholu. Prokuratura podała wstępne wyniki sekcji zwłok 46-latki.

We wtorek, 6 października około godz. 23.50 na trasie S7 na wysokości Młodocina koło Radomia policjanci zatrzymali 46-latkę, która kierowała samochodem pod wpływem alkoholu.

Kobieta została przewieziona do komisariatu i osadzona w pomieszczeniach dla osób zatrzymanych KP Pionki. Dzień później, w środę ok. godz. 18.45, w trakcie pobytu w PdOZ, 46-latka zmarła.

W czwartek Prokuratura Okręgowa w Radomiu wszczęła śledztwo w sprawie nieumyślnego spowodowania śmierci Magdaleny M.

W dniu 12 października została przeprowadzona w Zakładzie Medycyny Sądowej w Warszawie sekcja zwłok pokrzywdzonej.

– Wstępne wyniki nie wykazały śladów obrażeń mechanicznych, które mogłyby mieć wpływ na zgon pokrzywdzonej. W obrazie sekcyjnym stwierdzono natomiast cechy ostrej niewydolności krążeniowo – oddechowej u osoby z rozległym ogniskiem martwicy mięśnia sercowego z obecnością skrzepliny w świetle prawej tętnicy wieńcowej oraz zmiany miąższowe płuc – przekazała Agnieszka Borkowska Rzecznik Prasowy Prokuratury Okręgowej w Radomiu.

Ostateczna przyczyna zgonu zostanie określona po przeprowadzeniu badań histopatologicznych i toksykologicznych. 

(fot. Policja, źródło Prokuratura Okręgowa w Radomiu)

Komentarze wyłączone