Czwartek, 09 grudnia 202109/12/2021

3-latka błąkała się po mieście. Matka miała 1,5 promila

Policjanci z Wrocławia dotarli do matki 3-letniej dziewczynki, która samotnie błąkała się po mieście. Dziecko nieadekwatnie ubrane do pogody, zauważyła przypadkowa osoba, która o zdarzeniu powiadomiła policje. Jak się okazało matka dziewczynki była pijana. Trwa ustalanie czy naraziła córkę na bezpośrednią utratę zdrowia lub życia.

Dziś w godzinach porannych funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu, otrzymali zgłoszenie od kobiety przechodzącej ulicą Odrzańską, która napotkała idącą samotnie małą dziewczynkę.

Na miejscu okazało się, dziecko w wieku 3 lat nie mówi i jest ubrane nieadekwatnie do warunków pogodowych. Funkcjonariusze wraz z ratownikami od razu udzielili jej niezbędnej pomocy. Dziewczynka została przewieziona do jednego z wrocławskich szpitali, a jej życiu nie zagrażało niebezpieczeństwo.

Czynności przeprowadzone przez policjantów doprowadziły do ustalenia tożsamości rodziców dziewczynki. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, iż dziecko przebywało pod opieką matki w jednym z mieszkań w okolicy miejsca odnalezienia 3-latki przez zgłaszającą kobietę.

W toku dalszych czynności policjanci sprawdzili stan trzeźwości matki dziecka. Badanie alkomatem wykazało, że miała ona w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu.

Jeżeli okaże się, że matka dziewczynki naraziła ją na bezpośrednią utratę zdrowia lub życia to zgodnie z treścią art. 160 kodeksu karnego może jej grozić kara pozbawienia wolności do 5 lat. Sprawą zajmie się teraz sąd rodzinny, a swoje czynności prowadzi również miejscowa prokuratura.

(fot. Policja, źródło Policja Wrocławska)

Komentarze wyłączone