Niedziela, 26 marca 202326/03/2023

Ciągnik przygniótł 51-latka. Mężczyzna walczy o życie w szpitalu ZDJĘCIA

Do poważnego wypadku doszło podczas prac polowych w miejscowości Turza w woj. małopolskim. Cięgnik rolniczy przewrócił się i przygniótł kierowcę. Mężczyzna w ciężkim stanie trafił do szpitala. Okazało się, że był pod wpływem alkoholu.

Do wypadku doszło w niedzielę, około godziny 18, w miejscowości Turza. Jak ustalili policjanci, 51-letni mężczyzna kierował ciągnikiem rolniczym, do którego doczepiony był duży pojemnik na płyny.

Mężczyzna, jadąc polną drogą o dużym nachyleniu, doprowadził do wywrócenia się traktora. Ciągnik przewrócił się na lewy bok i przygniótł mężczyznę w rowie. Jako pierwszy do rannego dotarł mężczyzna, który słyszał warkot silnika ciągnika rolniczego, a po chwili usłyszał trzaski. Niezwłocznie wezwał pomoc.

Na miejscu pojawił się zespół ratownictwa medycznego oraz straż pożarna, która uwolniła traktorzystę i zabezpieczyła miejsce zdarzenia. Kierowca ciągnika został przetransportowany śmigłowcem LPR do szpitala w Krakowie. Doznał on poważnych urazów urazu klatki piersiowej. Został operowany i aktualnie przebywa w szpitalu. Jego stan jest ciężki.

Badania laboratoryjne wykonane w szpitalu wskazały, że mężczyzna w chwili wypadku był nietrzeźwy, miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie.


(fot. Policja Małopolska, źródło Policja Małopolska)

ZOBACZ TAKŻE

Jeden komentarz

  1. You will change nothing.