Niedziela, 10 grudnia 202310/12/2023

Zabójstwo 33-latka w Płocku. Policja zatrzymała podejrzanego FOTO

Policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o zabójstwo 33-latka. Sprawca na jednej z płockich ulic zadał śmiertelny cios nożem mężczyźnie. 32-letniemu obywatelowi Ukrainy grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Do tragedii doszło w nocy z soboty na niedzielę w Płocku w woj. mazowieckim. Policjanci otrzymali zgłoszenie o tym, że na chodniku przy jednej z ulic na osiedlu Kolegialna leży zakrwawiony mężczyzna.

– Natychmiast na miejscu pojawili się policjanci ze służby patrolowej, którzy na widok rannego i nieprzytomnego mężczyzny podjęli jego reanimację. Walkę o jego życie, kontynuowała dalej załoga pogotowia ratunkowego. Niestety 33-letni obywatel Ukrainy zmarł – przekazała podkom. Marta Lewandowska oficer prasowy KMP w Płocku.

Policjanci w niespełna godzinę od zgłoszenia zatrzymali dwie osoby mogące mieć związek ze śmiercią mężczyzny.

W płockiej prokuraturze z zatrzymanymi przeprowadzone zostały czynności procesowe. Jedna z osób została po przesłuchaniu zwolniona, natomiast 32-letni obywatel Ukrainy na podstawie zebranego materiału dowodowego, usłyszał zarzut zabójstwa. Podejrzanemu grozi kara 25 lat pozbawienia wolności albo kara dożywotniego pozbawienia wolności.

(fot. Policja Płocka, źródło Policja Płocka)

Komentarze wyłączone