Czwartek, 09 grudnia 202109/12/2021

Sprawca śmiertelnego potrącenia pod Polkowicami zatrzymany FOTO

Policjanci zatrzymali sprawcę wypadku, do którego doszło w miniony poniedziałek na drodze wojewódzkiej numer 331 pod Polkowicami na Dolnym Śląsku. Mężczyzna śmiertelnie potrącił pracownika służby drogowej i uciekł do pobliskiego lasu.

Dolnośląscy mundurowi zatrzymali 38-letniego mieszkańca Wrocławia, który według zgromadzonego w sprawie materiału dowodowego kierował samochodem marki Audi w chwili wypadku, do którego doszło w miniony poniedziałek na drodze wojewódzkiej numer 331 pomiędzy Parchowem a Polkowicami.

38-latek podczas wyprzedzania kierującego maszyną do rekultywacji poboczy drogowych zjechał na lewą część jezdni, gdzie potrącił pieszego – pracownika kierującego ruchem drogowym w związku z prowadzonymi robotami drogowymi. Pieszy w wyniku odniesionych obrażeń zginął na miejscu. Sprawca wypadku uderzył prowadzonym pojazdem w przydrożne drzewo, po czym zbiegł z miejsca zdarzenia.

W trakcie prowadzonych działań policjanci ustalili, że pojazd, którym poruszał się sprawca pochodzi z kradzieży, jaka miała miejsce na terenie Niemiec.

Funkcjonariusze zatrzymali także drugiego mężczyznę, który pomagał w kradzieży luksusowego audi, a ponadto w chwili zatrzymania posiadał przy sobie znaczne ilości narkotyków.

Z podejrzanymi trwają czynności procesowe.

(fot. Policja Polkowice, źródło Policja Polkowice)