Niedziela, 16 stycznia 202216/01/2022

Przez cztery dni leżała przygnieciona meblami we własnym domu. 82-latkę udało się uratować ZDJECIA

Wycieńczona 82-letnia kobieta leżała przygnieciona meblami we własnym domu i przez cztery dni nie mogła wydostać się z pułapki. Poszkodowaną uratowali policjanci i strażacy.

W ramach akcji „Zima” dzielnicowi z Komisariatu Policji Tarnów-Centrum sprawdzali miejsca, w którym mogą przebywać osoby potrzebujące pomocy. Mundurowi przyjechali do Woli Rzędzińskiej, gdzie zamieszkuje samotnie 82-letnia kobieta.

Posesja była otwarta, jednak drzwi nikt nie otwierał. Po rozmowie z sąsiadami okazało się, że już od kilku dni nikt nie widział 82-latki.

Wobec podejrzeń, że kobiecie mogło się coś stać, wezwano na miejsce strażaków z Tarnowa oraz ochotników z Woli Rzędzińskiej. Strażacy siłowo wypchnęli drzwi, a następnie wszyscy wspólnie weszli do środka.

– W jednej z izb pomiędzy szafą i tapczanem odnaleźli leżącą na ziemi, przygniecioną starszą kobietę, na którą dodatkowo spadły słoiki. Kobieta skrajnie wycieńczona, wyziębnięta nie mogła o własnych siłach, wydostać się z pułapki – przekazała policja.

Po usunięciu przeszkód kobietę przetransportowana na zewnątrz, gdzie pojawili się już ratownicy medyczni. Zaopatrzyli ranną i przetransportowali ją do szpitala w Dąbrowie Tarnowskiej.

– Rozmowy z sąsiadami oraz z samą pokrzywdzoną wskazują, że kobieta leżała przygnieciona we własnym domu cztery dni, bez jedzenia i picia. Wszystko wskazuje na to, że dzielnicowi zdążyli z pomocą w ostatniej chwili – dodają mundurowi.

(fot. Policja Małopolska, źródło Policja Małopolska)

ZOBACZ TAKŻE

Komentarze wyłączone