Niedziela, 14 lipca 202414/07/2024

Kompletnie pijana matka wiozła autem 1,5-roczne dziecko FOTO

32-letnia mieszkanka Częstochowy została ujęta przez świadka po tym, jak chwiejnym krokiem wsiadła za kierownicę samochodu. Kobieta miała blisko 3 promile alkoholu w organizmie i w takim stanie opiekowała się 1,5-roczną córką. 32-latka trafiła do policyjnego aresztu, a dzieckiem zajęła się babcia.

Policjanci z Częstochowy kilka dni temu otrzymali zgłoszenie, z którego wynikało, że pijana kobieta z małym dzieckiem chce odjechać samochodem. Gdy mundurowi dotarli na miejsce, zastali kompletnie pijaną 32-latkę, która stała przed samochodem ze zgłaszającą.

– Siedzące na tylnej kanapie dziecko było ubrane nieadekwatnie do panującej na zewnątrz minusowej temperatury – bez kurtki, czapki i butów, a jedynie w cienkim sweterku i spodenkach – przekazała policja.

Badanie wykazało, że nieodpowiedzialna matka miała w organizmie prawie 3 promile. Po sprawdzeniu w policyjnych bazach okazało się też, że jest poszukiwana do odbycia kary pozbawienia wolności. Kobieta została zatrzymana, a dziecko po tym, jak trafiło do szpitala na badania, decyzją sądu rodzinnego zostało przekazane pod opiekę babci.

Na podstawie zgromadzonego w sprawie materiału dowodowego kryminalni z ustalili, że 32-letnia mieszkanka Częstochowy przyjechała już w takim stanie do centrum miasta, dlatego usłyszała zarzut kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości i narażenia swojej córki na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo zdrowia. Oprócz grzywny i utraty prawa jazdy grozi jej do 5 lat więzienia.

(fot. Policja Śląska, źródło Policja Śląska)

Komentarze wyłączone