Sobota, 25 marca 202325/03/2023

Stawanie na głowie, sesja zdjęciowa i „przystanek na siku”. Tak z nowego tunelu korzystają kierowcy w Warszawie WIDEO

Po niespełna dwóch tygodniach od otwarcia najdłuższego tunelu w Polsce na drodze S2 w ciągu Południowej Obwodnicy Warszawy, GDDKiA opublikowała film obrazujący w jaki sposób kierowcy korzystają z nowej trasy. Na nagraniu widać m.in. mężczyznę, który próbuje na środku drogi stawać na głowie, inni robią sesję zdjęciową pojazdom, jeszcze inni przystają, żeby dziecko mogło załatwić potrzebę fizjologiczną.

Zdecydowana większość z ponad pół miliona kierowców, którzy w ciągu niespełna dwóch tygodni od otwarcia przejechali przez tunel w ciągu Południowej Obwodnicy Warszawy, zachowuje się zgodnie z przepisami.

Poczynania wyjątkowo nieodpowiedzialnych osób, które narażają na niebezpieczeństwo innych użytkowników najdłuższego w Polsce tunelu. zarejestrowały kamery systemu zarządzania tunelem. Obraz ze 134 kamer wyświetlany jest na monitorach Centrum Zarządzania Tunelem (CZT), które pracuje 24 godziny na dobę 7 dni w tygodniu, a także zapisywany jest przez system monitoringu.

– Każde zatrzymanie pojazdu czy też pojawienie się pieszego wzbudza alarm systemu. W określonych sytuacjach uruchamiany jest też system wentylacyjny tunelu – informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

Już pierwszej nocy po oddaniu tunelu do ruchu kamery zarejestrowały sesję zdjęciową z udziałem trzech pojazdów. Dzień później rozmowy na pasie awaryjnym, a w okresie świątecznym kolejnych kilka niebezpiecznych zdarzeń.

– Od zatrzymania pojazdu tuż przed wyjazdem z tunelu, przez postój za sprawą potrzeby fizjologicznej dziecka czy też nocną zorganizowaną akcję z zablokowaniem wjazdu od strony Wilanowa, by zrobić sesję zdjęciową wewnątrz tunelu. Wszystkich nieodpowiedzialnych kierowców i ich pasażerów przebił jednak ten, który wysiadł z pojazdu, by spróbować stanąć na głowie na jednym z pasów ruchu drogi ekspresowej – opisuje GDDKiA.

Filmy oraz zdjęcia dokumentujące naruszenie prawa zostaną przekazane policji.

– Użytkowniku obejrzyj film i zastanów się nad ewentualnymi skutkami takich zachowań. To zagrożenie dla uczestników ruchu i Ciebie samego!!! – apeluje GDDKiA


(fot. wideo GDDKiA)

ZOBACZ TAKŻE

Jeden komentarz

  1. i taki to warszawski elektorat szambolana