Piątek, 27 maja 202227/05/2022

Zataczając się pchał wózek z dzieckiem. Dziewczynka trafiła do szpitala FOTO

Policjanci zatrzymali 29-letniego mężczyznę, który w środku nocy, pijany pchał wózek ze swoją córką. Dziecko zostało przetransportowane do szpitala. Jeśli okaże się, że ojciec naraził dziewczynkę na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia grozić mu może do 5 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło 20 minut po północy na ulicy Kliczkowskiej w Świdnicy w woj. dolnośląskim. Funkcjonariusze pełniąc nocną służbę, zauważyli mężczyznę, który idąc chwiejnym krokiem się prowadził wózek dziecięcy.

– Wyraźnie nie panował nad sytuacją, bo zataczając się, zjechał wózkiem na ulicę i szarpał za rączkę. Policjanci natychmiast podjęli interwencje i okazał się, że w środku znajduje się mała dziewczynka.

Mężczyzna był kompletnie pijany i mało komunikatywny, a dziecko ubrane nieadekwatnie do warunków pogodowych – przekazała policja.

Badanie przeprowadzone przez policjantów wykazało, że 29-latek ma prawie 2 promile alkoholu w organizmie. Próbował bełkotliwą mową tłumaczyć mundurowym powody swojego zachowania, jednak podawane informacje były mało wiarygodne. Z uwagi na bezpieczeństwo dziecka, 2-latką zajęli się policjanci i natychmiast pojechali z nią do pobliskiego szpitala, aby sprawdzić, czy nic jej się nie stało.

29-latek został zatrzymany. Obecnie funkcjonariusze wyjaśniają wszystkie okoliczności tej sytuacji. Sprawdzają między innymi też, czy tego typu sytuacje mogły mieć miejsce w przeszłości.

Jeśli zgromadzony w tej sprawie materiał dowodowy wykaże, że poprzez swoje nieodpowiedzialne zachowanie 29-latek naraził dziecko na bezpośrednie zagrożenie utraty życia lub zdrowia, grozić mu może kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności. W tej sprawie powiadomiono Sąd Rodzinny.

(fot. Policja Dolnośląska, źródło Policja Dolnośląska)

2 komentarze

  1. Urzekające 🙂

  2. i zabrać plusy