Sobota, 23 września 202323/09/2023

Staruszka uwierzyła oszustom i wyrzuciła 50 tys. złotych przez okno. Oszczędności życia 78-latki odzyskali policjanci FOTO, WIDEO

Funkcjonariusze zatrzymali dwie osoby za oszustwo starszej kobiety metodą „na policjanta”. Ponadto mundurowi odzyskali 50 tys. złotych, które staruszka wcześniej przekazała przestępcom, wyrzucając gotówkę przez okno. Sprawcy usłyszeli już zarzuty, a decyzją sądu najbliższe 3 miesiące spędzą w tymczasowym areszcie.

W miniony wtorek policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu we współpracy z funkcjonariuszami z Grupy Realizacyjnej zatrzymali dwie osoby na gorącym uczynku odbioru gotówki pochodzącej z przestępstwa. 

Do starszej kobiety mieszkającej w rejonie poznańskiego Nowego Miasta zadzwonił mężczyzna, podający się za funkcjonariusza policji. W rozmowie telefonicznej oświadczył, że zajmuje się rozpracowywaniem grupy groźnych przestępców, dokonujących kradzieży pieniędzy z kont bankowych. Dodał, że środki zgromadzone na rachunku bankowym rozmówczyni są również zagrożone. Polecił, aby kobieta pojechała do placówki i szybko je wypłaciła, zanim zrobią to przestępcy.

Niczego nieświadoma 78-latka zawierzyła mężczyźnie. Zamówiła taksówkę, pojechała do banku, zlikwidowała lokatę i wróciła do domu z gotówką. Następnie, zgodnie z poleceniem oszusta, spakowała je w reklamówkę i wyrzuciła przez okno. 

Na szczęście oszczędności życia starszej pani odzyskali kryminalni z Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu, którzy operacyjnie ustalili okoliczności usiłowania kolejnego przestępstwa i udaremnili sprawcom uzyskanie sporej gotówki. Funkcjonariusze we współpracy z policjantami z Grupy Realizacyjnej zatrzymali dwie osoby – kobietę i mężczyznę w wieku 27 i 34 lata z rejonu Stargardu Szczecińskiego.  

Oszuści decyzją sądu, na wniosek prokuratora, najbliższe 3 miesiące spędzą w tymczasowym areszcie. 


(fot. KMP Poznań, źródło KMP Poznań)

Komentarze wyłączone