Niedziela, 10 grudnia 202310/12/2023

Śmiertelne ugodzenie nożem w Stalowej Woli. Podejrzany ma 14 lat

Do tragicznego zdarzenia doszło wczoraj wieczorem w Stalowej Woli na Podkarpaciu. 35-letni mężczyzna zginął po tym jak został ugodzony nożem na jednej z ulic w mieście. Podejrzanym w tej sprawie okazał się 14-letni chłopiec. O dalszym losie nastolatka zadecyduje sąd rodzinny.

W niedzielę około godziny 20 służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie, z którego wynikało, na Alejach Jana Pawła II w Stalowej Woli mężczyzna został ugodzony nożem w plecy. Niestety, mimo podjętej reanimacji, życia 35-latka nie udało się uratować.

Policjanci natychmiast rozpoczęli poszukiwania sprawcy, który uciekł z miejsca zdarzenia. Po kilku godzinach mundurowi zatrzymali 14-letniego chłopca. Funkcjonariuszom udało się także znaleźć nóż, którym najprawdopodobniej posłużył się sprawca.

– Ze wstępnych ustaleń wynika, że 14-letni mieszkaniec Stalowej Woli ugodził śmiertelnie nożem 35-latka. Sprawca uciekł z miejsca zdarzenia i po kilku godzinach został zatrzymany. Zabezpieczone zostało również narzędzie zbrodni – przekazał w rozmowie z portalem stalowemiasto.pl rzecznik Prokuratury Okręgowej w Tarnobrzegu prokurator Andrzej Dubiel

Ze względu na fakt, iż zbrodni mogła dokonać osoba, która nie ukończyła 15 roku życia, nie może ona odpowiadać jak osoba dorosła. W dniu dzisiejszym materiały zostaną przekazane do Sądu Rodzinnego w Stalowej Woli, który będzie prowadził postępowanie

Obecnie 14-latek przebywa w Policyjnej Izbie Dziecka w Rzeszowie.

(fot. Policja)

Jeden komentarz

  1. za najcięższe zbrodnie nie powinno być limitu wieku sprawcy. do 18-tki w poprawczaku, a później na resztę normalnego wyroku do więzienia.