Czwartek, 01 czerwca 202301/06/2023

Chciał ewakuować kobietę i troje dzieci z Ukrainy, został oszukany

Obywatel Ukrainy, mieszkający w Mławie, próbował ewakuować kobietę i trójkę dzieci z terenu Ukrainy. Po tym jak znalazł ogłoszenie w Internecie, skontaktował się z firmą przewozową i przelał wpłatę. Jego bliscy czekali spakowani na transport, który nigdy się nie pojawił.

Mławska Policja ostrzega przed niesprawdzonymi ogłoszeniami, dotyczącymi transportu uchodźców z Ukrainy do Polski. Bywa, że osoby oferujące taki przewóz żądają wysokich opłat, z koniecznością natychmiastowego przelewu. W ten sposób działają także oszuści, którzy jak widać, wykorzystują ludzką tragedię. 

Przekonał się o tym mieszkający w Mławie obywatel Ukrainy. Chciał pomóc swoim bliskim i ewakuować z terenu Ukrainy kobietę z trójką dzieci. Znalazł ogłoszenie w języku ukraińskim. Otrzymał zapewnienie, że przewoźnik zabierze oczekujących na transport za kilka godzin. Mężczyzna przelał pieniądze na podane konto. Gdy to zrobił, osoba podająca się za właściciela firmy przestała odbierać jego telefony. Oczekiwany transport nigdy nie dojechał. 

Postępowanie w tej sprawie prowadzi mławska komenda policji. Mundurowi apelują, by organizując pomoc, sprawdzać wiarygodność przewoźników. Oszuści i przestępcy potrafią wykorzystać każdą sytuację, nawet tak wielką tragedię. 

(fot. DSNS Ukrainy)

5 komentarzy

  1. karma wróci do takich oszustów. Ależ wstyd…

  2. Wcześniej czy póżniej wyrzyga to co zajumał i przekręcił ..

  3. Wcześniej czy póżniej wyrzyga to co zajumał i przekręcił .. i w czasie kiedy będzie się najmniej spodziewał !!

  4. I zróbcie coś do ch.. z tą mafią pseudotaksówkarską, co się wyprawia w Warszawie pod dworcem to szok!

  5. Policja proszona o ustalanie takich osób i kulka w łeb. Stan wojny!!!!!