Niedziela, 14 lipca 202414/07/2024

Zwrócił mężczyźnie uwagę, żeby posprzątał po swoim psie. Ten zaatakował go nożem FOTO

Policjanci z łodzi zatrzymali agresywnego właściciela psa, który zaatakował nożem innego mężczyznę, po tym jak ten zwrócił mu uwagę, żeby posprzątał po swoim pupilu. Notowany w przeszłości 52-latek usłyszał zarzuty uszkodzenia ciała i gróźb karalnych, co zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 5.

Do 23-latka idącego wraz z kolegą, ulicą Radwańską podszedł napastnik uzbrojony w nóż, którym ugodził go w głowę i tułów. Jak oświadczył pokrzywdzony chwilę wcześniej między nim, a agresorem doszło do ostrej wymiany zdań.

23-latek zwrócił uwagę mężczyźnie z psem, że powinien posprzątać po swoim pupilu. 52-latek bardzo nerwowo przyjął krytykę, jednak po chwili odszedł w kierunku ulicy Piotrkowskiej. Niestety wkrótce okazało się, że nie na długo. Wrócił już bez psa, ale za to z nożem w dłoni, którym znienacka wymierzył kilka ciosów 23-latkowi. Poszkodowany został zabrany do szpitala.

Policjanci po zebraniu niezbędnych informacji rozpoczęli intensywne poszukiwania nożownika. Prowadzone działania zaowocowały zatrzymaniem następnego dnia odpowiedzialnego za ten czyn 52-latka. Funkcjonariusze zabezpieczyli również składany nóż myśliwski, którym posłużył się sprawca.

Notowany w przeszłości podejrzany, usłyszał już zarzuty uszkodzenia ciała i gróźb karalnych co zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 5. Dalsze czynności w tej sprawie pod nadzorem Prokuratury Łódź Śródmieście prowadzą śledczy z I Komisariatu Policji w Łodzi.

(fot. KMP w Łodzi, źródło KMP w Łodzi)

ZOBACZ TAKŻE

Jeden komentarz

  1. jakie kur..a groźby karalne? przecież to usiłowanie zabójstwa