Czwartek, 23 maja 202423/05/2024

Mazowiecka KAS przekazała tonę karmy dla zwierząt na Ukrainie ZDJĘCIA

Izba Administracji Skarbowej w Warszawie przekazała tonę karmy dla ukraińskiego Ośrodka Szkoleniowego Psów Służbowych w Chmielnickim, na Ukrainie. Pomoc trafi także do bezdomnych zwierząt, które podobnie jak ludzie, straciły swoje domy.

Pracownicy i funkcjonariusze mazowieckiej izby z zaangażowaniem pomagają objętej wojną Ukrainie. Jedną z ostatnich inicjatyw pomocowych było wsparcie ukraińskiego Ośrodka Szkoleniowego Psów Służbowych w Chmielnickim, z którym Ośrodek Szkoleniowy w Kamionie od wielu lat współpracuje w zakresie wymiany doświadczeń, metodyki szkoleń oraz wykorzystania psów służbowych podczas detekcji zapachów.

– W ciągu tygodnia zebraliśmy ponad tonę suchej i mokrej karmy oraz kilkadziesiąt opakowań psich przysmaków. Trafią one do podopiecznych Ośrodka, którymi są nie tylko psy służbowe, ale także wszystkie bezdomne i pozostawione zwierzęta, które podobnie jak ludzie, straciły swoje domy – przekazała KAS.

Karma do Ośrodka w Chmielnickim została dostarczona dzięki ścisłej współpracy z Urzędem Miasta w Ciechanowie, który zorganizował i przygotował transport z pomocą humanitarną na Ukrainę.

Oprócz karmy na Ukrainę trafiły 54 generatory prądu, które pozwolą zachować ciągłość działania kluczowych urządzeń i miejsc w Chmielnickim.

(fot. KAS)

Komentarze wyłączone