Czwartek, 01 czerwca 202301/06/2023

Pożar w gospodarstwie agroturystycznym pod Olsztynem ZDJĘCIA

Do groźnego pożaru doszło w gospodarstwie agroturystycznym w Bukwałdzie w gminie Dywity pod Olsztynem. W akcjo gaśniczej brało udział 11 zastępów straży pożarnej. Przyczyny zdarzenia są ustalane.

W niedzielę kilka minut po godzinie pierwszej strażacy otrzymali zgłoszenie o pożarze w gospodarstwie agroturystycznym w Bukwałdzie w gminie Dywity pod Olsztynem. Na miejsce natychmiast zostały zadysponowane siły i środki z Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej. 

– Pierwszy zastęp przybyły na miejsce zastał część kompleksu budynków agroturystycznych całkowicie objęty pożarem oraz pożar dachu na budynku mieszkalnym do niego przylegającym. Natychmiast podjęto decyzje o podaniu dwóch prądów gaśniczych w natarciu na palący się budynek. Po dojeździe kolejnych zastępów wprowadzono kolejne dwa prądy gaśnicze do wewnątrz budynku oraz jeden prąd gaśniczy z podnośnika na dach budynku. Dodatkowym zagrożeniem dla strażaków były butle z propan – butanem znajdujące się wewnątrz obiektu – przekazał bryg. Tomasz Sobkowicz z KM PSP w Olsztynie.

Całkowitemu spaleniu uległa część gastronomiczna budynku oraz część dachu na budynku mieszkalnym. W działaniach wzięło udział 11 zastępów, 40 strażaków PSP i OSP. Na szczęście nikt z mieszkańców budynku nie odniósł obrażeń. Cała akcja trwała prawie 7 godzin.

Policja wyjaśnia przyczyny i okoliczności zdarzenia.

(fot. PSP w Olsztynie)

Komentarze wyłączone