Środa, 29 marca 202329/03/2023

Rzucił się nożem na policjantów. Funkcjonariusze postrzelili go w udo FOTO

Dwa strzały z broni służbowej oddali policjanci z raciborskiej prewencji w kierunku 43-latka, który nożem chciał zaatakować przypadkowego przechodnia, a następnie mundurowych. Sprawca, po opatrzeniu uda, trafił do szpitala. Czynna napaść zagrożona jest karą do 10 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło w nocy z 6 na 7 kwietnia na ulicy Słowackiego w Raciborzu. Jak wynikało, ze zgłoszenia, zachowujący się agresywnie mężczyzna w kominiarce podszedł do przypadkowego przechodnia wymachując nożem, jednak na widok innego przechodnia oddalił się.

Skierowani na miejsce interwencji mundurowi z raciborskiej prewencji, po krótkich poszukiwaniach, zauważyli na ulicy Wyszyńskiego mężczyznę, który odpowiadał rysopisowi ze zgłoszenia. Był on również agresywny wobec interweniujących policjantów. Nie reagując na polecenia do odłożenia trzymanego w ręku noża, próbował nim zaatakować mundurowych.

Stróże prawa oddali strzał ostrzegawczy i drugi w kierunku mężczyzny, który nie reagował, nacierając na policjantów z nożem. Podejrzany został obezwładniony. Mundurowi udzielili pierwszej pomocy zranionemu w udo mężczyźnie, którym okazał się 43-letni mieszkaniec Raciborza.

Napastnik trafił do szpitala. Jego zdrowiu i życiu nic nie zagraża. Mężczyzna usłyszał prokuratorski zarzut czynnej napaści na policjantów, za co grozi mu do 10 lat więzienia.

(fot. KPP Racibórz, KPP Racibórz)

Jeden komentarz

  1. utylizacja!