Czwartek, 11 sierpnia 202211/08/2022

Jechała autostradą pod prąd. 68-latka „pomyliła się” WIDEO

68-letnia kierująca samochodem osobowym wjechała pod prąd na autostradę R1 koło Nitry na Słowacji. Zdezorientowanej kobiecie pomogli policjanci. Zdarzenie zarejestrowały kamery.

Policjanci z Nitry na Słowacji otrzymali zgłoszenie od 68-letniej kierującej samochodem osobowym, z którego wynikało, że swoją Toyotą Auris wjechała w przeciwną stronę na autostradzie R1 koło Nitry.

– Kobieta przez pomyłkę pojechała na autostradę w kierunku Bańskiej Bystrzycy, jednak po przejechaniu ok. 200 metrów zorientowała się, że chce jechać w przeciwnym kierunku – przekazała policja.

Po zatrzymaniu pojazdu kierująca wyszła z auta i oczekiwała na przyjazd służb poza drogą. Gdy funkcjonariusze pojawili się na miejscu, zauważyli jak kobieta wbiega na jezdnię, pomiędzy jadące samochody, narażając siebie i innych kierowców na duże niebezpieczeństwo.

– Policjanci natychmiast zabezpieczyli miejsce przed nadjeżdżającymi pojazdami i zwrócili samochód kobiety w bezpiecznym miejscu we właściwym kierunku jazdy – dodała policja.

Badanie alkomatem wykazało, że 68-latka była trzeźwa. Policjanci ustalają dokładne okoliczności zdarzenia.


(fot. wideo Policja Słowacka)

Komentarze wyłączone