Niedziela, 10 grudnia 202310/12/2023

Areszt dla matki podejrzanej o znęcanie się nad 1,5-rocznym synem

Policjanci z Zabrza zatrzymali 21-letnią kobietę podejrzaną o znęcanie się fizycznie nad 1,5-rocznym synem. Teraz najbliższy miesiąc spędzi za kratami. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje karę nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Kilka dni temu do policjantów z Komisariatu I Policji w Zabrzu dotarła informacja o możliwym znęcaniu się nad 1,5-rocznym chłopcem. Dziecko zostało pozostawione przez matkę u swojej rodziny. Ta zauważyła, że chłopczyk ma ślady, które mogą świadczyć o znęcaniu się. O sytuacji poinformowano policjantów.

Z ustaleń, jakie poczynili śledczy, a także na podstawie zgromadzonego oraz zabezpieczonego materiału dowodowego wynikało, że kobieta znęcała od blisko pół roku nad małoletnim synem. Według ustaleń śledczych o stosowaniu przemocy wobec dziecka wiedział też 23-letni partner 21-latki.

Matka i jej partner zostali zatrzymani. 21-letniej mieszkance Zabrza prokurator przedstawił zarzut znęcania się nad osobą nieporadną z uwagi na jej wiek oraz narażenie na utratę życia i zdrowia. Sąd na wniosek prokuratury i policji zastosował wobec kobiety najsurowszy środek zapobiegawczy, w postaci tymczasowego aresztu. Grozi jej do 8 lat więzienia.

Zarzuty narażenia na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia usłyszał też 23-latek. Wobec mężczyzny zastosowano środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji. Grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

(fot. pixabay.com, źródło KMP Zabrze)

ZOBACZ TAKŻE

Komentarze wyłączone