Niedziela, 26 marca 202326/03/2023

Pościg za BMW zakończony wypadkiem. Trzy osoby trafiły do szpitala WIDEO, ZDJĘCIA

Suwalscy policjanci, przerwali szaleńczą ucieczkę kierującego BMW, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Okazało się, że 44-latek był poszukiwany przez sąd do odbycia kary pozbawienia wolności za posiadanie narkotyków. Do tego nigdy nie posiadał prawa jazdy, a wstępne badanie potwierdziło obecność amfetaminy w jego organizmie.

Sceny jak z filmu akcji rozegrały się na terenie powiatu augustowskiego i suwalskiego. Policjanci z augustowskiej drogówki, w Topiłówce, próbowali zatrzymać do kontroli BMW jadące całą szerokością jezdni. Kierujący zlekceważył sygnały świetlne i dźwiękowe i zaczął uciekać. Przez blisko 30 kilometrów pędził w kierunku Suwałk stwarzając zagrożenie dla innych uczestników ruchu. W międzyczasie informacja o pościgu trafiła do suwalskich policjantów, którzy również podjęli próbę zatrzymania BMW.

Mężczyzna nie reagował na polecenia zatrzymania i dalej, w niebezpieczny sposób, jechał suwalskimi ulicami. Na ulicy Bydgoskiej stracił panowanie i zderzył się z renaultem. Pasażerka z tego pojazdu trafiła pod opiekę służby medycznej. To jednak nie powstrzymało kierującego, który nadal kontynuował ucieczkę. Na tej samej ulicy, suwalscy policjanci, odcięli mu drogę ucieczki. Kierujący BMW, nie zmniejszając prędkości, z impetem uderzył w policyjne auto. W wyniku tego dwoje policjantów i uciekinier trafili do szpitala.

– Jak ustalili policjanci, za kierownicą bmw siedział 44-letni suwalczanin. Mężczyzna był poszukiwany przez suwalski sąd, gdyż miał do odbycia karę półtora roku pozbawienia wolności, między innymi za posiadanie narkotyków. Wyszło też na jaw, że nigdy nie posiadał prawa jazdy, a wstępne badanie krwi wykazało, że jechał pod wpływem amfetaminy – przekazała policja.

Mężczyzna usłyszał już zarzut niezatrzymania się do kontroli drogowej. Sąd zadecydował o jego trzymiesięcznym areszcie. Policjanci skierowali również wniosek do prokuratury o rozszerzenie zarzutów, dotyczących narażenia człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo, spowodowania wypadku drogowego, a także kierowania pojazdem pod wpływem środka psychotropowego i czynną napaść na funkcjonariusza publicznego. 44- latek odpowie również za liczne wykroczenia, które popełnił podczas ucieczki.


(fot. Policja Lubuska, źródło Policja Lubuska)

ZOBACZ TAKŻE

Komentarze wyłączone