Poniedziałek, 27 czerwca 202227/06/2022

10-latek znalazł znaczną sumę pieniędzy i przyniósł na policję. Za wzorową postawę odebrał podziękowania od komendanta ZDJĘCIA

Postawą godną naśladowania wykazał się 10-letni Marcel ze Starogardu Gdańskiego. Chłopiec znalazł znaczną kwotę pieniędzy i wspólnie z mamą przyszedł do komendy i przekazał gotówkę miejscowym policjantom. Dzięki jego uczciwości, właściciel odnalezionych banknotów odzyskał swoje oszczędności.

Na zaproszenie Komendanta Powiatowego Policji w Starogardzie Gdańskim w miejscowej komendzie gościł 10-latek, który wykazał się postawą godną naśladowania. Chłopiec podczas przejażdżki rowerowej znalazł zwitek 7 banknotów o nominale 200 zł.

– Marcel wiedział, jak postąpić w takiej sytuacji. O swoim znalezisku powiadomił matkę, wspólnie z którą udał się do miejscowej jednostki policji i zwrócił cudzą własność funkcjonariuszom.

Dzięki uczciwości młodego starogardzianina pieniądze wróciły do swojego właściciela, który odzyskał w ten sposób swoją zgubę – przekazała policja.

W czwartek 19 maja br. w starogardzkiej komendzie insp. Bogusław Ziemba uhonorował uczciwe i dojrzałe zachowanie Marcela. Komendant powiatowy podziękował za właściwą reakcję i godną naśladowania postawę, wręczając chłopcu drobny upominek. Gratulując małemu bohaterowi insp. Bogusław Ziemba podkreślał, że warto być uczciwym.

– Wyróżniony 10-latek był niezwykle wzruszony i nieco zakłopotany, kiedy przyjmował gratulacje. Nie spodziewał się, że po tym, jak znalazł i zwrócił znalezione pieniądze, zostanie nagrodzony w tak szczególny sposób – dodali mundurowi.

Dyplom uznania oraz gratulacje otrzymała również matka Marcela, która dowiedziawszy się o całej sprawie, przekazała synowi kolejne prawidłowe wzorce wychowawcze, udając się do komendy, aby przekazać funkcjonariuszom znalezione pieniądze.

Do podziękowań i wyrażenia wdzięczności, przyłączył się również obecny na spotkaniu Prezydent Starogardu Gdańskiego

– Jestem bardzo dumny z takiej postawy mieszkańców miasta. Doceniam ją zwłaszcza ze względu na Twój bardzo młody wiek. Hasło przewodnie Starogardu Gdańskiego brzmi: Tu rodzą się gwiazdy. Ty, Marcel zdecydowanie jesteś jedną z nich, bo chodzi nie tylko o to, żeby być dobrym w sporcie, czy muzyce, ale także, żeby być dobrym człowiekiem i dobrym obywatelem. To, co zrobiłeś, świadczy o tym, że taki właśnie jesteś i daje przypuszczenie, że w przyszłości będziesz postępował równie szlachetnie – powiedział Prezydent Miasta Starogard Gdański Janusz Stankowiak.


(fot. Policja Pomorska, źródło Policja Pomorska)

Komentarze wyłączone