Poniedziałek, 27 czerwca 202227/06/2022

Zatrzasnęła w aucie dwumiesięczne dziecko. Na pomoc ruszyli policjanci FOTO

Policjanci pomogli kobiecie, która zatrzasnęła w aucie 2 miesięczne dziecko. Dzięki natychmiastowemu działaniu cała historia znalazła szczęśliwe zakończenie.

W środę (25.05.2022r.) około południa mundurowi z Nowego Miasta Lubawskiego otrzymali zgłoszenie, z którego wynikało, że na jednym z parkingów sklepowych kobieta zatrzasnęła kluczyki w aucie, w którym znajdowało się jej dwumiesięczne dziecko. Na miejsce natychmiast pojechali dzielnicowi.

Z relacji zdenerwowanej mamy wynikało, że zapięła ona na tylnym siedzeniu w nosidełku niemowlę i zamknęła drzwi od auta by podejść z drugiej strony i zapiąć przed podróżą w drugim foteliku starszą córkę. Niestety wówczas okazało się, że zamki w drzwiach się zablokowały a kluczyki zostały wewnątrz.

Oprócz policjantów na miejscu znajdowały się osoby postronne, które także próbowały pomóc. Niestety nie udało się im otworzyć auta w taki sposób, by go nie uszkodzić. Strażacy w każdej chwili byli gotowi do siłowego otwarcia pojazdu. Jednak z uwagi na sprzyjające okoliczności (warunki pogodowe i sen dziecka) policjanci zdecydowali, że funkcjonariusz pojedzie z kobietą do domu oddalonego o kilka kilometrów po zapasowe kluczyki, a przy samochodzie zostanie dzielnicowa, która zaopiekuje się w tym czasie kilkuletnią dziewczynką.

Policjantka opowiadając bajki dziewczynce obserwowała przez szybę śpiące spokojnie przez cały czas niemowlę.

Interwencja ta skończyła się jedynie na stresie mamy. Na uwagę i prawdziwą pochwalę zasługuje podstawa przypadkowych osób, które nie pozostały obojętne i również próbowały pomóc przestraszonej mamie w otwarciu auta.

(fot. KPP Nowe Miasto Lubawskie)

Komentarze wyłączone