Czwartek, 01 czerwca 202301/06/2023

Pijana matka przewracała się na ulicy. Miała pod opieką 5-letnią córką FOTO

Blisko 3 promile alkoholu w organizmie miała kobieta, która opiekowała się swoją 5-letnią córką. 37-latka była tak pijana, że przewracała się na ulicy. Nieodpowiedzialna matka została zatrzymana przez policję. Teraz o je dalszym losie zdecyduje sąd.

Do zdarzenia doszło 11 czerwca po godzinie 22. Funkcjonariuszka lubińskiej komendy, będąc w czasie wolnym od służby, na jednej z ulic miasta zauważyła kobietę, która mając pod opieką małe dziecko, nie mogła utrzymać się na nogach, przewracała się na ulicy, miała bełkotliwą mowę. Nie była również w stanie w sposób należyty zapewnić opieki córce. Niepokojące było też to, że znajdowała się w rejonie ruchliwej drogi. O całej sytuacji policjantka natychmiast poinformowała oficera dyżurnego i do czasu przyjazdu patrolu zaopiekowała się 5-latką.

Na miejsce niezwłocznie zostali wysłani funkcjonariusze wydziału prewencji. Od matki dziecka czuć było silną woń alkoholu, miała trudności z utrzymaniem się na nogach, a jej mowa była niezrozumiała. Po sprawdzeniu stanu trzeźwości kobiety okazało się, że ma blisko 3 promile alkoholu w organizmie.

Pięcioletnia dziewczynka po badaniach przez lekarza została przekazana pod opiekę babci.

Nieodpowiedzialną matkę zatrzymano i przetransportowano do policyjnej celi. Po wytrzeźwieniu usłyszała zarzuty. Prokurator Rejonowy w Lubinie zastosował wobec 37-latki środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego z nakazem powstrzymywania się od picia alkoholu. Jeśli okaże się, że matka swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem naraziła dziecko na bezpośrednie zagrożenie dla jej życia bądź zdrowia, może jej grozić do 5 lat więzienia.

(fot. Policja Dolnośląska, źródło Policja Dolnośląska)

ZOBACZ TAKŻE

Jeden komentarz

  1. Może po obcemu gadała,a wy tu zaraz że pijana. Po prostu jest z innej galaktyki- Iti goł hołm