Poniedziałek, 02 października 202302/10/2023

Pościg za 23-latkiem podejrzanym o zabójstwo ZDJECIA

Pomorscy policjanci po pościgu zatrzymali 23-latka podejrzanego o zabójstwo 66-letniego mieszkańca Brus. Mężczyzna w trakcie imprezy zakrapianej alkoholem miał uderzać 66-latka wielokrotnie w głowę oraz dusić, w wyniku czego poszkodowany zmarł.

Policjanci kryminalni i dochodzeniowo- śledczy z Komendy Powiatowej Policji w Chojnicach oraz funkcjonariusze kryminalni z podległych jednostek przy współudziale policjantów z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku pracowali nad sprawą zabójstwa 66-letniego mężczyzny, do którego doszło 24 czerwca w jednym z mieszkań w Brusach.

Lekarz stwierdził zgon 66-latka

O zgonie mężczyzny dyżurny chojnickiej policji został powiadomiony przez współlokatora. Na miejsce zostali skierowani policjanci oraz załoga karetki pogotowia. Lekarz stwierdził zgon 66-latka, nie wykluczając udziału osób trzecich. Na miejscu pod nadzorem prokuratora pracowali policjanci z grupy dochodzeniowo – śledczej, technik kryminalistyki, który wykorzystując swoją wiedzę i doświadczenie zabezpieczał ślady na miejscu zdarzenia.

Miał uderzać ofiarę wielokrotnie w głowę oraz dusić

W trakcie prowadzonych czynności policjanci, ustalili że w mieszkaniu denata odbywała się impreza podczas której trzy osoby spożywały wspólnie alkohol. W trakcie spotkania doszło do kłótni pomiędzy uczestnikami. Jeden z uczestników, jak ustalili śledczy, 23-letni mieszkaniec gminy Czersk miał uderzać 66-latka wielokrotnie w głowę oraz dusić. Bezpośrednio po zdarzeniu sprawca uciekł z miejsca zdarzenia, a mundurowi natychmiast podjęli poszukiwania podejrzewanego.

Poszukiwania sprawcy

Równolegle nad sprawą intensywnie pracowali kryminalni, którzy zbierali informacje na temat tej zbrodni, ustalali świadków, rozmawiali z osobami, które mogły mieć wiedzę na temat okoliczności śmierci 66-latka oraz o sprawcy. Wizerunek poszukiwanego został rozesłany do wszystkich patroli na terenie powiatu. Poinformowano również ościenne jednostki o prowadzonych poszukiwaniach.

W akcji policyjny śmigłowiec oraz psy tropiące

Kryminalni sprawdzali i analizowali wielogodzinne zapisy z kamer monitoringu z terenu Brus, ale również z innych części powiatu. Prowadzono szeroko zakrojone działania operacyjno-rozpoznawcze. Do działań wykorzystano policyjny śmigłowiec z kamerą termowizyjną oraz psy tropiące. Z policyjnych ustaleń wynikało, że 23-latek może ukrywać się na terenach leśnych w okolicach Brus oraz Rytla.

Zatrzymanie po pościgu

Wczoraj rano policjanci z zespołu patrolowo-interwencyjnego zauważyli na jednej z ulic Chojnic mężczyznę, którego wygląd odpowiadał rysopisowi poszukiwanego mieszkańca gm. Czersk. Mężczyzna na widok policjantów zaczął uciekać. Funkcjonariusze natychmiast ruszyli za nim w pościg pieszy. Po kilku minutach mężczyzna, który próbował się schować w jednej z piwnic został obezwładniony i zatrzymany. 23-latka policjanci przewieźli do pomieszczenia dla osób zatrzymanych, a dziś doprowadzili do Prokuratury Rejonowej w Chojnicach, gdzie przeprowadzane są z nim czynności procesowe.

Za zabójstwo 23- latkowi grozi nawet dożywotniego pozbawienia wolności.


(fot. KPP w Chojnicach, źródło KPP w Chojnicach)

Jeden komentarz

  1. A co z niejakim Jackiem Jaworkiem? Hula na wolności?