Czwartek, 18 sierpnia 202218/08/2022

Zatrzasnęła kluczyki w aucie, w którym siedziało jej 2-letnie dziecko. Policjant wybił szybę FOTO

Na warszawskiej Białołęce kobieta zatrzasnęła kluczki w aucie, w którym znajdowało się jej 2-letnie dziecko. Na pomoc zrozpaczonej matce ruszył policjant, który wybijając szybę w pojeździe uratował z rozgrzanego pojazdu 2-letniego chłopca.

W poniedziałek do przejeżdżającego obok jednego z przedszkoli na warszawskiej Białołęce radiowozu podbiegła zapłakana kobieta z prośbą o pomoc. Oznajmiła, że zatrzasnęła kluczyki w samochodzie, a w środku znajduje się jej dwuletni syn.

Dzielnicowy z białołęckiego komisariatu natychmiast podbiegł do auta, gdzie na tyle w foteliku siedziało poddenerwowane dziecko. Pojazd był zaparkowany w niezacienionym miejscu, a szyby w nim były pozamykane.

Temperatura powietrza wynosiła około 30 stopni Celsjusza.

– Z uwagi na fakt, że dłuższe przebywanie w nagrzanym pojeździe mogło zagrażać życiu i zdrowiu dziecka oraz na to, że inne próby otworzenia pojazdu nie przyniosły rezultatu, policjant w porozumieniu z matką chłopczyka podjął decyzję o wybiciu szyby. Kobieta zajęła swojego synka rozmową. W tym czasie mundurowy, wykorzystując pałkę służbą, wybił tylną szybę, a następnie otworzył pojazd – przekazał st. post. Bartłomiej Śniadała z Komendy Stołecznej Policji.

Rozgrzane już dziecko natychmiast zostało wyjęte z auta. Na szczęście chłopiec nie wymagał pomocy lekarskiej. Jak się okazało, kobieta, zapinając pasy w foteliku dziecka, nie zauważyła, że wypadły jej kluczyki, a po zamknięciu drzwi wszystkie zamki w aucie się zaryglowały.

Dziecko całe i zdrowe zostało przekazane rodzicom.

(fot. KSP, źródło KSP)

ZOBACZ TAKŻE

3 komentarze

  1. Sama zamknęła zamki pilotem przy otwartych drzwiach, następnie zamknęła drzwi. Ignorancja i zaniechanie ze strony kobiety..

  2. Co to za bohaterstwo, wybić szybę w aucie na wyraźną prośbę właścicielki?

  3. A czy bohater wystawił mandat za brak szyby 🙂