Środa, 04 października 202304/10/2023

Pijany 39-latek zaatakował ratowników WOPR, bo ci zabronili mu wejść do wody ZDJĘCIA

39-letni mieszkaniec Sopotu, będąc pod wpływem alkoholu zaatakował ratowników WOPR, którzy nie pozwolili mu wejść do wody w dniu, w którym wywieszona była czerwona flaga. Agresor został obezwładniony i zatrzymany przez policjantów. Usłyszał 5 zarzutów.

Policjanci z Sopotu kilka dni temu zostali zaalarmowani przez ratowników WOPR, którzy dbali o bezpieczeństwo turystów na plaży o tym, że zaatakował ich agresywny mężczyzna, który nie reagował na ich polecenia dotyczące niewchodzenia do wody z uwagi na niesprzyjające warunki atmosferyczne i wywieszoną z tego powodu czerwoną flagę.

– Mężczyzna mimo wielokrotnych ostrzeżeń i wezwań ratowników lekceważył je, był agresywny i wulgarny. W pewnym momencie 39- letni mieszkaniec Sopotu kopnął w megafon trzymany przez jednego z ratowników, zaczął ich znieważać wulgarnymi słowami, próbował też naruszyć ich nietykalność cielesną – przekazała policja.

Policjanci, którzy interweniowali wobec agresywnego 39-latka z uwagi na jego zachowanie, byli zmuszeni do użycia wobec niego siły fizycznej, aby go obezwładnić i jak najszybciej wyprowadzić z plaży, na której w tym czasie świadkami tego chuligańskiego zachowania było wielu turystów i dzieci.

Jak się okazało 39-latek był pijany. Alkomat wskazał blisko 1,5 promila alkoholu w jego organizmie. Policjanci w związku z tym, że mężczyzna swoim zachowaniem stwarzał zagrożenie dla życia i zdrowia innych osób, przewieźli go do wytrzeźwienia, a następnego dnia przesłuchali i przedstawili mu pięć zarzutów dotyczących m.in. znieważenia i naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariuszy publicznych oraz kierowania wobec nich gróźb karalnych.

Za te przestępstwa grożą trzy lata pozbawienia wolności. Ponadto wobec mężczyzny policjanci skierują wnioski o ukaranie do sądu za popełnione wykroczenia m.in. za zakłócenie porządku w czynie tzw. chuligańskim i pod wpływem alkoholu oraz za używanie słów wulgarnych w miejscu publicznym.

(fot. WOPR, źródło Policja Pomorska)

Jeden komentarz

  1. do pierdla konfederate @banego