Czwartek, 06 października 202206/10/2022

Wezwała policję, bo partner nie chciał jej pomóc w przygotowaniu obiadu

Za bezpodstawne wezwanie policji odpowie przed sądem mieszkanka powiatu ostrowskiego. Kobieta zadzwoniła na numer alarmowy 112, ponieważ mąż nie chciał jej pomóc w przygotowaniu obiadu.

W miniony wtorek po południu policjanci z Ostrowi Mazowieckiej otrzymali zgłoszenie o awanturze wywołanej przez partnera 37-letniej kobiety, na terenie gminy Małkinia Górna. Gdy na miejsce przyjechali policjanci kobieta nie była w stanie podać sensownego powodu zgłoszenia interwencji, oświadczyła jedynie, że jej 45-letni partner nie chciał pomóc w przygotowaniu obiadu.

Policjanci zbadali stan trzeźwości kobiety. Miała ona ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie. 45-latek w rozmowie z policjantami przekazał, że nie wie dlaczego jego partnerka zgłosiła awanturę. Policjanci poinformowali 37-latkę, że za bezpodstawne wezwanie kobieta odpowie przed sądem.

– Policja jest formacją powołaną głównie do ochrony życia i zdrowia ludzi oraz mienia przed bezprawnymi zamachami naruszającymi te dobra. Kłótnia z partnerem/mężem o nieangażowaniu się w przygotowywanie posiłku nie jest powodem do korzystania nr alarmowego 112. Osoby zgłaszające interwencję wywołujące przyjazd patrolu policji bezpodstawnie muszą liczyć się z konsekwencjami – przekazała policja.

(fot. Policja, źródło Policja Ostrów Mazowiecka)

ZOBACZ TAKŻE

Komentarze wyłączone