Niedziela, 24 września 202324/09/2023

Akcja ratunkowa na Martwej Wiśle. Z wody wyciągnięto nieprzytomną kobietę FOTO

Do dramatycznej akcji ratunkowej doszło wczoraj na Martwej Wiśle w Gdańsku. Z wody wyciągnięto nieprzytomną kobietę. Po udanej resuscytacji krążeniowo-oddechowej poszkodowana została przetransportowana do szpitala.

W sobotę około godz. 18:30 służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie, że w wodach Martwej Wisły, na wysokości ul. Kolonijnej w Gdańsku, znajduje się tonąca osoba.

Na miejsce zadysponowano strażaków ochotników z Wyspy Sobieszewskiej oraz JRG 2 Gdańsk w tym Specjalistyczną Grupę Ratownictwa Wodno-Nurkowego Gdańsk.

We wskazany rejon jako pierwsi dotarli ratownicy z Ochotniczej Straży Pożarnej Gdańsk-Sobieszewo, którzy wskoczyli do wody i podjęli nieprzytomną kobietę. Następnie przekazali ją na pokład łodzi, którą równie szybko podpłynęli policjanci z posterunku wodnego pomorskiej policji.

– Nasi ochotnicy już na łodzi natychmiast rozpoczęli resuscytację, którą prowadzono następnie na brzegu. Po dojeździe na miejsce zespołu ratownictwa medycznego kontynuowano wspólnie RKO, które zakończyło się sukcesem – odzyskaniem czynności życiowych – przekazała PSP w Gdańsku.

Poszkodowana kobieta została przetransportowana do szpitala. Trwa ustalanie szczegółowych okoliczności zdarzenia.

(fot. PSP Gdańsk)

Komentarze wyłączone