Czwartek, 08 grudnia 202208/12/2022

Z siekierą i młotkiem biegał po rynku. 31-latek naruszył nietykalność cielesną funkcjonariuszy FOTO

Jaworscy policjanci zatrzymali 31-latka, który naruszył nietykalność cielesną funkcjonariuszy. Podczas interwencji mężczyzna szarpał i uderzał mundurowych, chcąc wymusić na nich odstąpienie od wykonywania czynności służbowych. Mężczyźnie grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Jaworze w woj. dolnośląskim zatrzymali agresywnego 31-latka, który podczas interwencji naruszył ich nietykalność cielesną. Do zdarzenia doszło początkiem września br. chwilę po godzinie 20:00.

Podczas patrolowania rejonu służbowego funkcjonariusze zauważyli biegającego po rynku mężczyznę, który w dłoniach trzymał siekierę i młotek.

– Mundurowi zatrzymali radiowóz i podjęli interwencję wobec znanego im jaworzanina. Wezwany do odrzucenia niebezpiecznych narzędzi 31-latek upuścil młotek i siekierę, a następnie zaczął uciekać – przekazała asp. szt. Ewa Kluczyńska Oficer Prasowy KPP w Jaworze.

Funkcjonariusze natychmiast podjęli pościg za mężczyzną i po chwili zatrzymali uciekiniera. Podczas doprowadzenia do radiowozu jaworzanin nie reagował na polecenia policjantów, był wulgarny i agresywny. Mężczyzna, aby uniknąć zatrzymania uderzał, szarpał i wyrywał się z uchwytów mundurowych. Agresor został obezwładniony i doprowadzony do jaworskiej jednostki.

W konsekwencji agresywny 31-latek noc spędził w policyjnej celi. Na podstawie zebranych materiałów dowodowych mężczyźnie przedstawiono zarzut naruszenia nietykalności cielesnej interweniujących policjantów.

Zgodnie z kodeksem karnym za naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza publicznego wykonującego obowiązki służbowe grozi kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

(fot. KPP w Jaworze, źródło KPP w Jaworze)

Jeden komentarz

  1. Ja tam na obecnych sądach się nie znam, ale panu jaworzaninowi powinno się dożywotnio zakazać posiadania i posługiwania się młotkiem i siekierą.